Pogledaj jedan post
Old 31.03.2004., 20:23   #8
Quote:
Frank Zappa kaže:
Pročitao sam vuka, perle,demiana, siddharthu... i da pišem o svojim dojmovima i asocijacijama na druge umjetnike i samoga sebe, te povezanosti tih djela, samo tražim više podataka o samome Hesseu, a za autobiogrfiju sam vidio na jednom njemačkom siteu, samo nisam siguran da postoji.Hvala na pomoći.
Piši o sebi i spomeni Hessa tek sporadično, ako hoćeš napisati Genijalnu matursku radnju. Piši o tome kako dio tvojih drugova ne čita Hessea jer misli da a je nadraslo, kako drugi dio mrzi Hessea jer drugi govore kako je Velik, a kako ti kužiš da Hesse nikad nije htio biti Velik, nego su ga drugi takvim napravili, što njemu i nije bio cilj. To je pisac koji nije htio pisati Mudro, ali su ga drugi takvim shvatili, i samo su mu štete nanesli zbog toga. Boli te kita, dovedi i Kurta Cobaina u tu relaciju, on je bio isti Hesse, nikad nije htio postat zvijezda.
I reci da te iritira Hesse, jer štogod ti napišeš, on bi napisao bolje i da zato mrziš i njega i maturalne zadaće i glupe profesore koji te tjeraju da ih pišeš i sebe zato što si ga odabrao. Nek ti se radnja zove: Trebao sam pisati o Anti Tomiću.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom