Pogledaj jedan post
Old 14.04.2009., 22:32   #17
Uuups ja fakat nisam znala da je HERP moderatorica, netko je pisao o hrani za punoglavce i "da će HERP biti najpreciznija", ja čak zapisala HERP na popis za kupovinu (onaj pričvršćen magnetom na frižideru)
joooj sad znam o žabama više nego sam ikad mislila da ću znat... ovako: ipak ćemo uzeti nešto malo punoglavaca, neću poremetit ravnotežu na Žeravičevom Bregu jer ovdje ima, ljudi moji, milioni, ne: ZILIONI žaba, sve mi je bed hodat po cesti kolko ih je dvodimenzionalnih, a večernji koncert... zaglušujuć! I da, trebam ih nekoliko u Kuhinjskom vrtu jer ne koristim "kemiju" (otrove). A planiram ovo ljeto, koje je tako vruće započelo, napravit u dvorištu i neko jezerce, mlakicu, bazenčić, pa mi trebaju žabe da love komarce. Budem sve fotkala, vidjećete kak bu im dobro kod mene. A kad odrastu odskakutaće same kud hoće, ja ih bome nebum zadržavala.

Nego, kad ste već tu, žaboznanci, da vas pitam: rano ovoga proljeća, kada je ujutro bio zadnji mraz a danju malo ugrijalo (pred 15-ak dana) Mali je kod susjede pronašao ŽABU! To je zbilja bila prva-prvcata, čudo kak je rano izašla! Izgledala je ko obična zelena žaba krastača, ali bila je CRNE boje!!! Ono-trbuh žut, ali gore - crna. Odmah je susjeda dojurila sa lopatom vičući da je to vrsta, pazite:

ŽABA COPRNJAČA

i da ju treba ubiti. Mali je suzama namolio da ju ne ubiju, da će ju on uzet doma (to kao meni) al onda je sused žabu otjerao lupajući šibom iza nje, i bome je brzo i visoko skakala! Mali je sat vremena plakao i ridao jer ju nismo uzeli doma, ali sam mu (možda) slagala govoreći da je ova otrovnija od zelene, da ga njegova negdje u vrtu čeka i kad se probudi što će reći kad vidi novu, i utješila sam ga sa time da ćemo kasnije tražiti punoglavce. I kak sad da mu ne organiziram te punoglavce, recite mi?!

ma da, kakva je to crna žaba???? (žabus coprnjačus)
Tazika is offline  
Odgovori s citatom