Pogledaj jedan post
Old 19.02.2010., 07:19   #90
Quote:
cito kaže: Pogledaj post
Ljudi, ovo je ozbiljno. Hvata me jeza kad čitam neke od postova ovdje. Čitam i sve što vidim je komunističko-nacistički (ionako je to isto) mentalni sklop. Ti ljudi valjda misle da su osobne iskaznice normalna stvar.
A evo nam i jednog predstavnika "postkomunističko"-tuđmanovsko-mihrvatinajpametniji doktrine ranih '90-ih...

Quote:
Pitanje kučnog obrazovanja nije samo pitanje obrazovanje per se, već, pitanje slobode i obitelji. Htio bih da ljudi ipak ne zaborave da se Hrvatski narod borio za slobodu od druge države a sad ih vlastita stišće sa zakonima koji su iz istog socijalističkog koša.
Što čak i da je istina (a i nije, ali je druga tema), nema veze sa temom.

Quote:
Idemo redom:
Idemo. Iako sam u ovo rano doba malo lijena za ovako komplicirana lamentiranja...

Quote:
1.Šta vas briga je li moje dijete, po vašim standardima, obrazovano? To nisu vaša djeca, nisu djeca države, već su moja. Niste mi ih vi dali, niti država, već Bog. Dok god dijete ne ide po ulici pijano i nadrogirano i čini nasilje nad ljudima i vlasništvom ta individua je ispravna. Što vas briga ako oni budu siromašni zbog svog neobrazovanja? Da li sam ja njima uskratio nešto? Pitajte 100 sportaša za koje ne znate koji nisu učili i samo trenirali i nisu uspjeli u sportu, što danas rade? Što je s roditeljima koji tjeraju djecu da se bave sportom da im to u budućnosti bude karijera, (na uštrb škole), a na kraju budu neuspješni zbog ozljede? Jesu li oni zapostavili svoje dijete jer oni na kraju rade na baušteli. Ne, njihova su i oni će odlučiti što je najbolje za njih. Pitajte Ivicu i Janicu o njihovom obrazovanju? Gdje je granica? Tko odlučuje što je najbolje za one koje volimo- mi ili država?
Ako je tebi djecu dao bog, onda neka se taj bog za njih brine i u smislu besplatnog školovanja, pomoći pri traženju posla, zdravstvenom osiguranju, pa i pomoći u slučaju nezaposlenosti ili neke druge nužde. Ne kažem da je država idealno uređena, daleko od toga, ali neka pravila moraju postojati. Inače nemaš pravo od te države ništa ni očekivati.

Quote:
2.Ja uopće ne podržavam da se crkva miješa u državu ali niti dam da se država miješa u obitelj. A ovaj Zakon o obveznom obrazovanju je neustavan jer je obitelj neraskidiva ( tako bar piše u ustavu). Država želi oteti dijete pod izlikom obrazovanja i socijalizacije, a zapravo, subtilno, indoktrinira djecu. Što je socijalizacija? Socijalizacija je proces prilagođavanja pojedinca društvu. Socijalizacija je proces učenja vrednota, stavova i motivacije- a to su novac i nove stvarčice, uspjeh, ljepota- to je ono s čim se dijete susreće od prvog dana u školi. Od svega što se naući u školi korikulum je najmanje od toga. Ja osobno ne bih volio da ne znam s kim mi se dijete druži i čiji kvas kupi, ali škola upravo to čini.
Ovo me podsjetilo na one priče i filmove o onim zadrtim gorštacima po američkim brdskim pripizdinama. Ni njima nitko ne treba, socijalizacija i društvo su pojmovi za koje nisu ni čuli, druže se sami sa sobom, množe se sami među sobom... OK, to su većinom parodije, ali nečiji stav da je socijalizacija bespotrebna, a školovanje državna otimačina djece je ne samo nevjerojatan, nego i opasan. Naročito po djecu takvih roditelja.

Što ti misliš, imati djete pod 100%-tnom kontrolom dok se ne zaposli, a onda ga nespremnog i nesposobnog baciti u svijet. Ili ti misliš živjeti vječno, pa nema potrebe da ti se djete obrazuje, osamostaljuje...

Quote:
3. Razlozi za kućno školstvo mogu biti vjerski, sigurnosni, vrijednosni, moralni, nadalje, nestimulirajući korikulum i izazov, droga, nasilje, pritisak druge djece, sex.
Ovo je sekularna država, nema vjerskih razloga. Ako ti ne paše, emigriraj u Vatikan. Sigurnosni razlozi? Ovo je tako smiješno da nije ni vrijedno komentara. Ovo ostalo - pa što reći, lakše je protiv navedenog boriti se zaključavanjem djeteta u ormar i izolacijom, nego odgojem. To je svakako činjenica. A seks - da se tvoji roditelji nisu seksali, ne bi ni tebe bilo, pa tako posljedično ni tvoje djece. To je način nastavka vrste (iako se ponekad pitam što je to tako dobro da se treba nastavljati, naročito kad pročitam neke ideje... ).

Quote:
4. Ono što današnji školski sistem prizvodi su totalno nesposobni ljudi za sve osim za striktno specijalizirano područje u kojem rade. Ti se ljudi ne znaju prehranit bez konzuma, obući bez name, zapalit vatru bez plinare.
A zašto bi uopće trebali? Pa jebote, kameno doba, lov na mamute, tucanje kamena o kamen i vezanje životinjskih koža kao odjeće su daleko iza nas. U međuvremenu je civilizacija napredovala, iako su možda neki to propustili...

Quote:
5. Ako je zakon kakav jest onda se treba boriti protiv njega. I ako Bog da borba će uskoro krenuti. Praktički jedina zemlja u EU koja zabranjuje kućno školovanje je Njemačka koja vuče taj zakon iz 1938. Hmm baš me zanima zašto bi nacisti uveli takav zakon? Kvragu, čak i Crna Gora ima kućno školovanje. Ja se osobno zalažem da se država uopće ne miješa u korikulum koji roditelj odredi. Ako će biti nepismen bit će nepismen. Ako počini zločin iće će u zatvor. Šta ikoga briga što će biti sa kućno školovanim pojedincem?
Sad mi je polako dosta zajebancije... Ako autor ove strahote nije trol, a iskreno se nadam da jeste, onda me ovo fakat počinje plašiti... )

Quote:
6. Najgore od svega je što većina ljudi misli kako su oni dobro ispali (jer kao nisu nikog opljačkali niti ubili). e pa ja ne želim ni da mi dijete bude lažov niti da psuje.
Što god ti mislio, laganje i psovanje daleko najčešće dolaze iz obitelji.

Quote:
7. Mene ne zanima uspjeh Hrvatske i njene mladeži u svijetu i ostali politički bullshit. Fućka mi se živo za nečiji "uspjeh". Ako netko želi živjet u stanu od 50 m2 koji otplaćuje 30 godina, radit u firmi jedan te isti posao do penzije, plačat oko 80 % plaće i više na poreze (brutto+ PDV+ krizni) i onda umrijeti, neka. Ali zar ne vidite da je to Matrica u kojoj ljudi žive, a sve počinje u osnovnoj. Čak i ako netko ima novaca njegovo moralno stanje je katastrofa, zato država i jest gdje jest. (npr. Mandžuzkić je uzor djeci, helloooo???) Moj sin ne mora izmisliti lijek za rak, a s druge strane mogao bi i kućno školovan.
Ne. Tvoj sin sa kućnim obrazovanjem ne može postići ništa. Osim upravo ovoga što si spomenuo - mali stan, otplata kredita, loš i jednoličan (ako i takav) posao. A da može izmisliti lijek za rak - žao mi je, ali nema šanse.

Quote:
Vi ljudi bi trebali malo više razmišljat o slobodi a manje o tuđoj djeci.
Žalosno je kako neki ljudi svojim sebičnim stavovima mogu upropastiti živote svojoj djeci, ali kako je netko rekao: za sve treba škola i dozvola, osim za imati djecu. To može svatko...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom