Pogledaj jedan post
Old 19.02.2010., 09:27   #92
Quote:
cito kaže: Pogledaj post
Ljudi, ovo je ozbiljno. Hvata me jeza kad čitam neke od postova ovdje. Čitam i sve što vidim je komunističko-nacistički (ionako je to isto) mentalni sklop. Ti ljudi valjda misle da su osobne iskaznice normalna stvar.

o da, i mene hvata jeza dok čitam tvoj post

još nam objasni da nam, dok vadimo osobne iskaznice, neprimjetno ugrade čip za praćenje


Quote:
cito kaže: Pogledaj post
Pitanje kučnog obrazovanja nije samo pitanje obrazovanje per se, već, pitanje slobode i obitelji. Htio bih da ljudi ipak ne zaborave da se Hrvatski narod borio za slobodu od druge države a sad ih vlastita stišće sa zakonima koji su iz istog socijalističkog koša.
čuj, dobro obrazovanje bi te naučilo razliku između kuČnog i kuĆnog

a ako ti se zakoni države ne sviđaju, što te drži ovdje...odseli skupa sa svojom obitelji negdje gdje ćete biti slobodni kao ptičice


Quote:
cito kaže: Pogledaj post
Idemo redom:

1.Šta vas briga je li moje dijete, po vašim standardima, obrazovano? To nisu vaša djeca, nisu djeca države, već su moja. Niste mi ih vi dali, niti država, već Bog. Dok god dijete ne ide po ulici pijano i nadrogirano i čini nasilje nad ljudima i vlasništvom ta individua je ispravna. Što vas briga ako oni budu siromašni zbog svog neobrazovanja? Da li sam ja njima uskratio nešto? Pitajte 100 sportaša za koje ne znate koji nisu učili i samo trenirali i nisu uspjeli u sportu, što danas rade? Što je s roditeljima koji tjeraju djecu da se bave sportom da im to u budućnosti bude karijera, (na uštrb škole), a na kraju budu neuspješni zbog ozljede? Jesu li oni zapostavili svoje dijete jer oni na kraju rade na baušteli. Ne, njihova su i oni će odlučiti što je najbolje za njih. Pitajte Ivicu i Janicu o njihovom obrazovanju? Gdje je granica? Tko odlučuje što je najbolje za one koje volimo- mi ili država?

a šta tebe briga za svu tu djecu koju si nabrojao

ja odlučujem što je najbolje za moju djecu dok ne budu dovoljno zreli da oni sami preuzmu te odluke...isto tako, ukoliko ikada budem razmišljala tako da će mojoj obitelji biti bolje u nekoj drugoj državi iz bilo kojeg razloga, otići ćemo tamo


Quote:
cito kaže: Pogledaj post
2.Ja uopće ne podržavam da se crkva miješa u državu ali niti dam da se država miješa u obitelj. A ovaj Zakon o obveznom obrazovanju je neustavan jer je obitelj neraskidiva ( tako bar piše u ustavu). Država želi oteti dijete pod izlikom obrazovanja i socijalizacije, a zapravo, subtilno, indoktrinira djecu. Što je socijalizacija? Socijalizacija je proces prilagođavanja pojedinca društvu. Socijalizacija je proces učenja vrednota, stavova i motivacije- a to su novac i nove stvarčice, uspjeh, ljepota- to je ono s čim se dijete susreće od prvog dana u školi. Od svega što se naući u školi korikulum je najmanje od toga. Ja osobno ne bih volio da ne znam s kim mi se dijete druži i čiji kvas kupi, ali škola upravo to čini.

ovo je toliko strašno razmišljanje da ga ne mogu ni komentirati


Quote:
cito kaže: Pogledaj post
3. Razlozi za kućno školstvo mogu biti vjerski, sigurnosni, vrijednosni, moralni, nadalje, nestimulirajući korikulum i izazov, droga, nasilje, pritisak druge djece, sex.
pa, ti svoje dijete školuj kod kuće, ako misliš da ćeš ga na taj način do kraja života držati pod staklenim zvonom, zaštićenog od svih zala svjetovnog života.....i ne daj mu da se seksa, mogao bi se razmnožiti


Quote:
cito kaže: Pogledaj post
4. Ono što današnji školski sistem prizvodi su totalno nesposobni ljudi za sve osim za striktno specijalizirano područje u kojem rade. Ti se ljudi ne znaju prehranit bez konzuma, obući bez name, zapalit vatru bez plinare.
o majko moja, šta sve neću pročitati ovdje

jel ti hodaš gol, bereš svoju hranu na drveću? Ako da, klanjam ti se na tvom karakteru i poštujem te do neba....a ako ne -------------->


Quote:
cito kaže: Pogledaj post
5. Ako je zakon kakav jest onda se treba boriti protiv njega. I ako Bog da borba će uskoro krenuti. Praktički jedina zemlja u EU koja zabranjuje kućno školovanje je Njemačka koja vuče taj zakon iz 1938. Hmm baš me zanima zašto bi nacisti uveli takav zakon? Kvragu, čak i Crna Gora ima kućno školovanje. Ja se osobno zalažem da se država uopće ne miješa u korikulum koji roditelj odredi. Ako će biti nepismen bit će nepismen. Ako počini zločin iće će u zatvor. Šta ikoga briga što će biti sa kućno školovanim pojedincem?
i dalje ne kužim šta te spriječava u tome da odseliš, na primjer u Crnu Goru ....pa da uživaš u slobodi


Quote:
cito kaže: Pogledaj post
6. Najgore od svega je što većina ljudi misli kako su oni dobro ispali (jer kao nisu nikog opljačkali niti ubili). e pa ja ne želim ni da mi dijete bude lažov niti da psuje.
dijete većinu odgoja ponese iz kuće, toplo se nadam da si toga svjestan


Quote:
cito kaže: Pogledaj post
7. Mene ne zanima uspjeh Hrvatske i njene mladeži u svijetu i ostali politički bullshit. Fućka mi se živo za nečiji "uspjeh". Ako netko želi živjet u stanu od 50 m2 koji otplaćuje 30 godina, radit u firmi jedan te isti posao do penzije, plačat oko 80 % plaće i više na poreze (brutto+ PDV+ krizni) i onda umrijeti, neka. Ali zar ne vidite da je to Matrica u kojoj ljudi žive, a sve počinje u osnovnoj. Čak i ako netko ima novaca njegovo moralno stanje je katastrofa, zato država i jest gdje jest. (npr. Mandžuzkić je uzor djeci, helloooo???) Moj sin ne mora izmisliti lijek za rak, a s druge strane mogao bi i kućno školovan.

kome je to Mandžukić uzor

kao što rekoh, ako živiš pod vedrim nebom, hodaš gol, jedeš iz zemlje ili sa drveća - moje duboko štovanje ....u suprotnom


Quote:
cito kaže: Pogledaj post
Vi ljudi bi trebali malo više razmišljat o slobodi a manje o tuđoj djeci.

Hvala na čitanju

a ti bi trebao malo više razmišljati o slobodi mišljenja svog djeteta

do čitanja
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom