Pogledaj jedan post
Old 28.08.2014., 19:09   #38
kod nas se ne vodi računa o talentiranoj djeci ako nisu baš lumeni. gore spomenute izvannastavne aktivnosti imaju rijetke škole, većinom zagrebačke. od svega navedenog naša škola ima kvazi-dramsku koja se okuplja pred kraj škg i odrade jednu predstavu. znam da kod nas imaju i recitatore i zbor, te rukomet (ili nogomet) za dečke. uglavnom, ništa gdje bi se mogla uključiti moja kći koja ima super ocjene i znam da je zainteresirana za prirodne znanosti (osim mat) i fantastična iz engleskog.

da se mene pita, reforma bi išla prema načinu na koji je koncipirano školstvo u švicarskoj, njemačkoj, austriji - u petom razredu odvajanje učenika prema znanju i želji za učenjem u tri skupine: gimnazija, realka i oni koji su će ići u zanate jer su gradivo prvih godina savladali djelomično. ovaj miš-maš uništava prosječnu djecu i onu koja su dobra u samo jednom području te onu koja imaju niže obrazovane roditelje. djeca kojoj škola ne ide ili imaju pp, ionako neće naučiti bog zna koliko od onog što se predaje u višim razredima, a izuzetno pametni sa obrazovanim roditeljima svoje će ambicije brusiti izvanškolskim učenjem.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom