Pogledaj jedan post
Old 06.09.2017., 16:23   #104
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
E sad se javio pravi. Sad se javio pravi. Što se podebljavanja tiče, tu sam tvoj učenik jer si me ti to naučio stalno mi nešto podebljavajući. Drugo, promijenjen je centralni a ne ni lijevi niti desni propeler. Broj 402 je broj centralnog propelera koji je imao 3 kraka, a kasnije je na originalni Titanic stavljen propeler sa 4 kraka - sve je to općepoznato jedino ti to ne znaš. Pokušavaš dalje umotati u maglu i sve ostalo. Što se tiče zamjene propelera - vidi se da blage veze nemaš o tome - ljudi stavljaju i na Tomos 4 koji ima 2 kraka propeler sa 3 kraka bez ikakve preinake. Propele se stavljaju ovisno o potrebi - veći ili manji, sa 2 kraka, sa 3 kraka, sa 4 kraka - sve po potrebi kako bi se brod prilagodio onom zadatku koji je stavljen pred njega. Propeler koji je stavljen na Titanic je u osnovu isti, samo ima krak više. Ma uzalud ja pričam jer nemam kome pričati. Uspoređuješ "šlape" za auto sa propelerom.I čak i oko toga radiš problem jer se ne kužiš uopće u mehaniku. Imo sam Alficu za 14" gumama i stavio 17" - staviš felge od 17 cola i gore odgovarajuće gume. Ne znaš uopće šta predstavljaju coli (inči) kod felgi i guma. Coli su promjer felge ili gume a ne debljina. 205/50/17 - 205-debljina(širina) gume, 50-visina profila gume od tla, a 17-promjer felge ili rupe (otvora) na gumi. Sad imam Pežoa koji je original imao felge od 15" sa gumama 195/65/15, a stavio sam felge od 17" sa gumama 205/50/17 bez ikakvih preinaka. Puno ti trebaš još gradiva svladati da bi se mogao upuštati u polemike sa ljudima koji znaju.
Primjeti jednu "sitnu" razliku.
Vanbrodski Tomos 4 ima 3 KS, propeler koji kilogram i pokrece brod od nekoliko stotina kilograma.

Svaki parni motor na Olympic klasi brodova ima 15000 konjskih snaga, pokrecu 7 metarski propeler od 38 tona, te oni pokrecu (zajedno sa centralnim motorom) brod tezi od 46 tisuca tona brzinom vecom od 20 cvorova.
I propeleri na Olympicu i Titanicu nisu imali isti korak., u tome je razlika.

Super stavio si vece kotace i sire gume na svog Peugeota.
Razlika je u 3 milimetra promjera, koji pola postotka, i sitno si dobio na brzini.
Imas li homologaciju za to?


Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Ma gledaš krivu sliku - ova što sam priložio je "pravi" Titanic koji nije završio pod morem i na njemu je centralna elisa sa 4 kraka. Pogledaj malo lijevi i desni propeler i kakve imaju "šerafčine" po sebi. Gdje vidiš kod onog na dnu mora takve ogromne "Šerafčine" koji inače služe za podešavanje nagiba kuta kraka elise.
Gledam ja pravu sliku.
Na onoj crnoj bijelo slici snimljenoj pocetka stoljeca u doku vide se propeleri i vijci koji drze lopatice na dva vanjska propelera.
Sredisnji ih nema, izliven je iz jednog komada.
Tu nema spora.

Ali bolje pogledaj onu fotografiju u boji, onu snimljenu krajem stoljeca na koja 4 kilometra dubine.
Ali bas podrobnije pogledaj korijene lopatica, i sto ces vidjeti? Vijke i to na oba kraka koja se vide.
Zasto se ne vide najbolje? Pa prekriveni su sa 80+ godina morskog zivota.
A i ostecenja nastala udarcem u morsko dno sa 50+ kmh nisu zanemariva.
Npr. nedostaje konus koji pokriva vijak koji drzi propeler na osovini.

Zasto sam siguran da je to bas desni propeler?
Desni i srednji propeleri vrtili su se u pravcu kazaljke na satu (gledano od krme prema pramcu), lijevi obrnuto.
Iz samog propelera vrlo jasno se vidi na koju stranu se vrti, u ovom slucaju u pravcu kazaljke na satu.
Znaci lijevi propeler otpada.
A ako jos bolje pogledas fotografiju (ovu u boji) primjetit ces nekavu strukturu s lijeve strane propelera, dok s desne nema nista.
To je ista ona struktura koju vidis na crno-bijelo fotografiji s pocetka stoljeca, tj. nosac osovine.
Takodjer nema strukture (ili bar ostatke) iznad samog propelera koja bi tu bila da se radi o centralnom.
Nedvojbeno desni propeler.

Quote:
To za 6 nesreća neću ignorirati - pa odgovorio si odlično - 2 nesreće + 4 nesreće = 6 nesreća. Već kod prve je spigana i osovina i propeler, pa su morali blindirati dodatno nosače osovine duž trupa - i to su našli na brodu pod morem, pa je to još jedan dokaz više.Na "pravom" Titanicu nije ništa bilo dodatno blindirano niti zakrpavano.
Malo si se pogubio.
Da te citiram

Quote:
pošto je pravi "Olympic" imao čak 6 sudara a vozio ga je kapetan Smith (isto kao i Titanica)-dakle postao je nepopravljiv i nesiguran za daljnju eksploataciju, nitko ga nije više htio osigurati i trebalo ga se riješiti. Njegovu ulogu je preuzeo potpuno novi TITANIC, a za potrganu kantu koja je potonula su uzeli 100 milijuna dolara od osiguranja
Ti tvrdis da je Olympic imao 6 nesreca od pocetka plovidbe do potonuca Titanica.
Da ponovim, izmedju pocetka komercijalne plovidbe sa Olympicom i potonuca Titanica proslo je tocno 10 mjeseci, ili 305 dana.

I sad ti meni reci.
Za pocetak, kada tocno se ta zamjena dogodila?

Te jos, kada je "pravi" Olympic imao 6 nesreca? U kojem vremenskom razdoblju se to dogodilo?

U tih 305 dana Titanic se sudario s krstaricom i ostao bez jedne lopatice na lijevom propeleru.
Kad se ostalo dogodilo?

Cak ako i uzemo tih "+4" (mada opet ne vidim tu sestu nesrecu) kao nekakvi dokaz, te nesrece su se dogodile 6 godina, 12 godina te 21 godinu nakon potonuca Titanica.

Ti ustvari tvrdis da je White Star Line znao sto ce se dogoditi 21 godinu u buducnost?!
antet is offline  
Odgovori s citatom