Pogledaj jedan post
Old 29.09.2016., 16:48   #21
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Dobro, koje drugo gorivo možeš proizvesti na Marsu?

Neke sličnosti nema. Musk bar ima neki hardver za početak.

Cijeli taj program je u svrhu podrške programu letova na Mars. Ne vidim što bi tu trebalo biti toliko čudno. Ovo je u najavi već nekoliko godina.

Musk šalje sondu za testiranje propulzivnog spuštanja na Mars 2018. Surađuju sa NASA-om zato što u tome slučaju NASA ne mora raditi isto za svoj program slanja ljudi na Mars.

Tu je ipak glavna arhitektura cijelog sustava.

Imaš očito rješenje - prihvatit će se malo veća učestalost raka.
Ako poneseš nuklearni reaktor (a bez čega sumljam da se gore može) recimo vodik/kisik. Sigurnije, provjerenije.

Ima neki hardware, al mi se ne čini uvjerljivim a pogotovo ne za taj kratki period. dosegnuti mars i dosegnuti leo je razlika između boga i šeširdžije

Ne vidim nikakav background za navedene ljude na marsu osim pokušaja proizvodnje glavnog motora, zapalio ga je jednom. Kak će to izgledat s buntom motora i kak će to sve pospajat cijevima bit ce zabavno gledat. Planovi za štošta postoje, i za rusku postaju na mjesecu evo ima već preko 50 godina i izgleda mi daleko realnije za ono doba nego ovo njegovo.

Da, sonde za procjene karakteristika slijetanja/uzletanja idu prema marsu, već su dvije na putu.....njegova nije niti krenula.

Kolko malo više radijacije? Meni su se brojevi drugačijim činili. Kaj s mikrometeoritima?

Gle, volio bih da to ide ali bojim se da nema šansi.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom