Pogledaj jedan post
Old 17.06.2012., 16:41   #9
hm, ne znam, nema slike. sada haraju boleštine zvane plamenjača i pepelnica. naročito na krastavcima.

malo sam njuškala po preporukama savjetodavne službe, konkretno milorad subašić savjetuje tretman quadrisom, ortiva-suzbija obje boleštine, ridomil gold, pepite. karenca od zaštite do berbe za navedena sredstva je 3 dana.

nadalje preporuča se i tretman aliette flashom, revusom ili ranmanom. karenca tih sredstava je 4 dana.

opisno bih rekla da je kod tebe u pitanju plamenjača ali nisam sigurna jer nema slike.

zaperci se inače skidaju, kako na krastavcima, tako na vinovoj lozi, rakčici. zaperci van. nema ostavljanja. ja radila u plasteniku na krastavcu, rajčici i paprici. sjećam se kidanja zaperaka, kišenja, okapanja i ostalih divota.


raspitati se u vezi bolesti kod nekoga ili stavi sliku na forum. ako kreneš u tretman, odnosno zaštitu, pročitati uputstvo za uporabu.

zaguglaj plamenjača krastavca i pepelnica krastavca. ima slika na netu.

u slučaju zaštite voditi računa o KARENCI da ne bi nekoga otrovao. karenca ti je period od dana tretmana pa do dana ubiranja ploda. I MORA SE POŠTIVATI.

sretno!
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom