Pogledaj jedan post
Old 30.08.2008., 01:35   #14
Problem sa seboreičnim dermatitisom jest što se ne zna pravi uzrok tj. što je ono što se liječi i tretira raznim preparatima samo vanjska manifestacija dok je pravi uzrok negdje 'unutra'. Dermatologija je jedna od najslabije razvijenih medicinskih grana, nedovoljno je istražena, a vjerojatno bi bilo i vrlo skupo podvrgavati pacijente sistemskoj obradi (svih) unutarnjih organa samo da bi se utvrdilo zbog čega dolazi do pukog crvenjenja i ljuštenja kože koje se ipak češće doživljava kao estetski, a ne medicinski problem.

Iako sam isprobao gomiletinu proizvoda, za sada sam najbolje rezultate postigao s kombinacijom Betriona (mast) i Oronazola (krema). Na kritično mjesto nanosi se, u tankom sloju, jedna navecer pa druga ujutro i tako dok ne nestane crvenilo i perutanje. Jest, oba su pripravka s kortikosteroidima, ali meni, barem do sada, niti jedan kozmetički proizvod nije pomogao, samo medicinski.

Uputa dermatologa bila je da bi to trebalo mazati sedam ili čak četrnaest dana što se meni činilo besmislenim jer se ne želim trovati kada već nema simptoma. Onda sam jednom pokušao i rezultat je bio isti. Dakle, crvenilo se povuče, ali se nakon nekog vremena opet vrati. Očito je to protivnik kojega možeš preplašiti, ali ne i potpuno poraziti.

Bolesnici sa seborejom trbali bi izbjegavati jako slanu, masnu i začinjenu hranu, alkohol, kofein i nikotin. Sve to pojačava simptome.

Nadam se da je barem netko barem mrvicu uspio profitirati od ovog mojeg iskustva.
__________________
I'm not too proud to say that I'm ok with the girl next door who is famous for showing her chest
mali_djava is offline  
Odgovori s citatom