Pogledaj jedan post
Old 07.06.2005., 11:55   #10
Re: redovno vs vanredno studiranje

Quote:
hana kaže:
Je li lakse studirat vanredno? (ako izostavimo cinjenicu da se ono placa a redovno ne nuzno)
Mogucnost polaganje ispita tokom cijele godine + ne moras dolazit na predavanja + nema seminara i slicnog...
Ja sam izvanredni student i mogu reći NIKAD VIŠE.
Jeste da imaš manje obaveza, prof. povremeno izađu u susret sa lakšim ispitom i sl., ali je i teže polagati ispite bez predavanja. Npr. nama je prof. iz Matematičkih metoda (Iva može potvrditi da se radi o iznimno teškom predmetu), na "predavanjima" koje su bile organizirane za izv. studente samo pročitao sadržaj iz svoje knjige. Iz nekih kolegija niti nema predavanja, pa si prisiljen ganjati prof. po fakultetu (samo u rijetkim prilikama ćeš ga zateći u njegovom kabinetu u vrijeme konzultacija) kako bi saznao barem literaturu za ispit.
Meni također fale i vježbe na računalima kojih gotovo da i nema, tako da imam osjećaj da samo štrebam teoriju, a iz praktičnog dijela ostajem dosta zakinut.
Redovni studenti katkad imaju i mogućnost polaganja ispita kroz cijelu godinu preko kolokvija, tako da i tu imaju prednost.

Sretno sa odabirom načina studiranja
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom