Pogledaj jedan post
Old 16.02.2012., 23:27   #97
Teško je živjeti kao vuk samotnjak, jer i najusamljeniji vuk ima potrebu za prijateljem. Zar ne? Teško je i ovako preko vaših poruka zaključiti koji je razlog da vas društvo izbjegava. Mi to ne možemo doznati ovako, čitajući postove.
Možda ste konstantno mrzovoljni? Pesimistični? Ne slušate kad vam se govori? Možda ste prgavi? Il pak šutljivi i nedostupni? Tko će sad to znati.
Vjerojatno bi nakon susreta tek vidjeli u čemu je riječ.

Ja bi doslovce pitala neku blisku osobu da mi kaže u čemu je riječ. Pitajte nekog! Nekog kome vjerujete ( roditeljima, braći...)

Nećete saznati dok vam netko ne razjasni i ne kaže u lice.
Isto tako, što više iskustva imate s ljudima različitih profila osobnosti, godina, staleža...itd, s vremenom ćete lakše čitati druge ljude. ( znam po sebi i svom poslu).
Ponekad treba više gledati reakcije na licu druge osobe, da znate procijeniti što misli, jeste li je upravo dirnuli u ahilovu petu, da li je osoba iscrpljena, da li joj je loše...Mislim da vama jednostavno fali iskustva u socijalnim kontaktima i zato ne znate radi čega vas izbjegavaju.
Promatrajte više ljude. Slika govori više od tisuću riječi. Onog trenutka kad promatrajući druge shvatite, što osoba osjeća i vi ćete lakše s njom komunicirati. Znati ćete što ste upravo rekli ili učinili, da je to odbilo osobu od vas. Trebate vježbom uhvatiti mimiku tuđeg lica, dok razgovarate. Ponekad se zainteresirajte i za druge, pitajte ih kako su, slušajte sa zanimanjem.
Uf, ima toga dosta. Sve je to stvar vježbe.
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom