Pogledaj jedan post
Old 09.05.2016., 12:12   #86
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
S obzirom da školska medicina odrađuje sistematske i cijepljenja, moguće je rješenje da se s polaskom u školu djeca obvezno prebacuju od pedijatra doktoru školske.

Time bi se rasteretilo pedijatre koji pucaju po šavovima, a bolesni školarci ne bi čekali satima u ordinaciji
(znam da sad ide "ali ja ne želim od mog pedijatra jer je najbolji, pa ću uzimati red bebama i baš me briga" : D :rofl : ).


Inače ne vjerujem što čitam, u državi gdje se muljanje uzima kao najnormalnija pojava (praktički jedina gdje vrijedi tržišna "napravi najbolje za sebe" logika ) ekipa se čudi zločestim školama koje traže ispričnice od liječnika, a ne od mama i tata koji će što su neodgovorniji i lošiji češće pisati ispričnice.
Jel vi uopće živite u Hrvatskoj?
djeca ispricnice dobivaju i od okuliste, zubara, dermatologa, ortopeda,..., za jednodnevni pregled (neka preged traje pola sata ili sat, zna se da se ceka cijeli dan, i da ne mozes birati termin pregleda jer su liste cekanje duge, pa uzmes prvo sto ti daju )
a dobivaju se ispricnice i za psihologa/logopeda/psihijatra....
najbolje jel da, da sve to kad dobis, jos odes kod skolske da zigom blagoslovi.

birokracije nikad dosta
a bitno je da smo papirnato pokriveni, kad nam dodje inspekcija.

inace, niej tajna, to se vec godinama zna, mnogi biraju LOMovce po tome kolko su skloni pisati bolovanja/uputnice/ a manje kolko rade osnovnu dijagnostiku.
meni je to koma.


tko zeli muljati, naci ce nacin za muljati.
po zakonima fizike, sto je veci pritisak, otpor je veci, i nisam sigurna da ce sa lijecnickim ispricinicama potaknut klince da vise uce ili da redovitije idu u skolu (pogotovo ak imaju doktora, a znam one koji ih imaju, koji ce im to opravdat)
a i bome, klincima i kreativnost raste, i raste i prilika za razne kreativne muljaze.
treba li nam to?

no meni je jos uvijek apsurdno da roditelj moze doci u skolu, pisat zamolbu ravnatelju da da slobodne dane djetetu za izlet na tajland, dok u nekoj drugoj,a mozda i istoj, dijete nakon obicne viroze, mora u ambulantu na pregled da mu to opravda lijecnik, jer roditelj nije kompetentan za to i apriori se vjeruje da roditelj mulja
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom