Pogledaj jedan post
Old 02.10.2016., 11:19   #144
ja znam profu iz matematike koja je ujedno i trenerica yoge, te je svoje učenike često na početku sata razgibavala s vježbom "pozdrav suncu". kako je to sklop vježbi u kojima je važno pravilno disanje (ipak je to yoga) svi bi se u razredu malo primirili

ja sam imala adhd i add u razredu (i još svaštanešto, no to ovdje nije tema) i često sam hiperaktivnom dječaku davala da radi tako što stoji u stojećem položaju, imao bi više puta potrebu prošetati do wc-a i to sam odobravala. add-ovac od prošle godine..jao, jao...tu je isto trebalo mnogo strpljenja, ponavljanja, privlačenja pažnje, držala sam ga u prvoj klupi, stalno ga vraćala sadržaju kojeg obrađujemo, itd, itd...

moje je dijete add-ovac- i kao roditelj sam jako izmorena. radim u više škola i ništa me toliko ne umori koliko obaveze mog sina koji se ne snalazi u vremenu, koji je potpuno rastresen....stalno ga moram vraćati na zadatak tijekom pisanja domaćeg jer bi on sa mnom baš tad pričao o batku i bitku...

uglavnom, tek treba krenuti u postupak i trenutno prikupljam sve podatke da vidim kako će to funkcionirati kad dogodine dođe u 5. razred i ako bude išao po IP.

no i ja, uz svo znanje i informiranost, kao roditelj trebam pomoć. i sad gledam da i to pronađem. mi gravitiramo Splitu, tako da tamo moram pronaći adekvatne psihologe, pa čak i psihoterapeuta (problemi s impulzivnošću) i tako dalje i tako bliže....uglavnom, osjećam se jako iscrpljeno, a toliko radim s njim i oko njega. i onda kad čujem druge mame koje sa smješkom govore kako već 2 godine nisu ni provjerile domaći svojoj djeci jer su oni tako samostalni...osjećam se kao da smo mi vanzemaljci...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom