Pogledaj jedan post
Old 26.07.2004., 13:08   #19
Quote:
shinobi_gatana kaže:
.......

Moram priznati da nikako ne kuzim te Rostoharove danove. Istina je da mu danovi samo padaju s neba. Mislim u ostalim vjestinama vecina (ne svi) ljudi koji treniraju cijeli zivot ne dodoju preko sedmog ili osmog dama, ali da netko toliko napreduje u tako kratkome vremenu stvarno mu nije jasno. Nije da ja sada prozivan Rostohara ili tako nesto. Ja stvarno postujem Rostohara kao ucitelja ali neke stvari mi nisu jasne. Istina u jednoj knjizi Hatsumi je sam rekao da rankovi kod njega nista ne znace i da ako neko ima visoki rank to nuzno ne znaci i da ga on zasluzuje. Ali opet 13i dan, nije li to malo previse. Ma koliko ima majstora s samo 10. danom u Judou ili Aikidou, a koliko u Bujinkanu.
Pozdrav....

Koliko znam, u Aikidou službeno samo Koichi Tohei (osnivač ki-aikodoa, kojeg treniram) ima 10. dan dodijeljen od osnivača vještine. Nekoliko njih ima 10.dan neslužbeno (verbalno, bez certifikata), dok ih je nekoliko što su dobili 10.dan aikido od nekih drugih organizacija (npr. IMAF) ili su ga pak sami sebi dodjelili.....

BTW, koja je razlika između Bujinkana i Genbukana?
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom