Pogledaj jedan post
Old 01.01.2013., 06:26   #17
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
dobro, zašto mene uvijek vuku za jezik pa onda, i neznajući, progovorim staroIndijanskim

svi smo braća, štima, al reci, zašto onda Bog ljude unaprijed dijeli (zapisano u Knjizi) na ovce i jarce, i zašto su ovce te kojima je zagarantiran vječni život

vidi koliko su podjela učinili ljudi (milion na kubnu pa nit to još nije dovoljno)
a Stvoritelj... On je podijelio samo na dvije strane

zanimljivo
Pitanje je došlo iz Pravog Života. A mislim da znam odgovor.

To što pitaš zavisi i od nas i od Njega. Od nas zavisi da li kucamo... a Njegovo je da žurno otvori kad netko kuca. Isus lijepi je, Božijom voljom, to objasnio u dvije riječi. "Kucajte i otvorit će vam se"

Kako bismo mi to mogli logički objasniti, pa da svatko od nas može shvatiti.. Evo jedan primjer.. jedan je moj rođak ponekad govorio: "Da Bog hoće ja bih vjerovao; al izgleda da On to neće".. (ovako se vadio na Boga). A nije zapažao, ili nije znao (a ja mu tad to nisam umeo objasniti) da u nama ima nešto udahnuto (isto Ono što je u Adama bilo udahnuto). Taj Božanski dašak je u nama ćutimo srcem. OniMA koji vole grijeh ogrubi srca pa to ne osjećaju, a moj je rođak često volio opijati se...


To Božije, što je u nas udahnuto sluša naše želje jer poštuje našu slobodnu volju. A to znači ovo:

1) ako npr. ti hoćeš da vjeruješ (ako kucaš) time i ono Njegovo što je u tebe udahnuto - hoće!
A to znači i da Bog tada hoće da hoćeš.

2) A ako ti svjesno nećeš da vjeruješ, nego ti je npr. draži grijeh ili besposlica,
onda i On hoće da ti ne vjeruješ (tj. Ono Njegovo što je u tebi udahnuto hoće).


Ovo je čist dokaz naše slobode izbora koju Bog poštuje. On nikog ne prisiljava na vjerovanje nego čeka da pokucamo, jer mu je drag taj interaktivni odnos... i čim Mu netko pokuca, eto Njega brzinom munje - i otvara srce, pa ovaj što je zakucao ima lakoću vjere. (sjeti se svog prvog iskustva s Bogom i vidjet ćeš da je baš tako bilo... tako je i kod mene i kod svih ljudi na svijetu..). Znači obostrano je - i do nas (da kucamo) a i do Njega je (da nas podrži i ojača u vjeri). On upućuje one koji iskreno pokucaju i nikoga bez podrške ne ostavi.

To "kucanje" najčešće dolazi s pokajanjem, ma da ne nužno. Nekad sa opasnošću oko nas, pa mu u strahu zavapimo a On se smiluje. A nekada dođe kada neka duša ljubopitljivo traži smisao postojanja, i pita se: "Zašto postoji svijet... čovjek... Tko je naučio pauka da plete mrežu..." i Milostivi mu se smiluje....., ovaj Dah postoji u svemu što živi. I sve živo hvali Milostivog na svoj način, na primjer ptice (samo što mi ne razumiemo njihovo hvaljenje..) Na zemlji, jedino je čovjeku data sposobnost da ima slobodu izbora hoće li hvaliti Mulostivog ili neće. To je zato jer nas je Bog odabrao za Sebe. Muhammed nam je prenio Njegovu poruku: "Čovječe, sve oko tebe što vidiš da Sam sam stvorio, stvorio sam za tebe. A tebe stvorih za Sebe" (hadis). Znači, samo treba da mu se odazovemo, a ostalo je Njegovo. Tada više ne treba da brinemo.

Eto nadam se da pojasnih ovo pitanje. Išao sam u širinu zbog drugih,
(vjerovatno još nekog zanima) a ti si sve ovo sve i ranije znala. Pozdrav
...
Shady is offline  
Odgovori s citatom