Pogledaj jedan post
Old 29.08.2010., 14:11   #2394
Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post
Poslanik, a.s., došao do halke u kojoj su bili ashabi i upitao ih: „Šta vas je navelo da sjednete?!“ Odgovorili su: „Sjeli smo da spominjemo Allaha i da Mu zahvaljujemo što nas je uputio islamu kao i na svim njegovim blagodatima...sve dok poslanik, a.s., nije rekao: „Došao mi je Džibril i obavijestio me da se Allah ponosi s vama pred melekima.“ (Muslim, 4/2075.)

„Kada god neki ljudi sjednu da čine zikr okruže ih meleki, obavije ih milost i Allah ih spomene onima koji su kod Njega.“ (Muslim, 4/2074.)

Poslanik, a.s., je rekao: „Uzvišeni Allah ima meleke koji kruže putevima i traže one koji čine zikr, pa kada ih nađu poviču: „Dođite ka onome što ste tražili!“ Potom ih obaviju svojim krilima sve do zemaljskog neba...Potom je rekao da će Allah reći: „Uzimam vas za svjedoke da sam im oprostio.“ Zatim će neki melek reći: „Među njima ima taj i taj koji im ne pripada, nego je došao zbog neke svoje potrebe?!“ Uzvišeni će reći: „To je sijelo u kojem ne može biti nesretnog.“ (Buhari, 5/2353.)
Ti učenjem ajeta i spominjanjem Allaha činiš zikr, i na svakom dersu o kojem se priča takvo nešto dođu meleci i okruže tu skupinu. Ne misli se na vaš hafi ili glasni od stojeći. Nije to to čovječe
__________________
Licenced tagut hater
114DiraR is offline  
Odgovori s citatom