Tema: Epilepsija
Pogledaj jedan post
Old 14.02.2018., 01:39   #5777
Quote:
archduchess kaže: Pogledaj post
Hvala!

Od tada sam do danas s 900mg Depakinea došla na 300mg. Isto tako, s urednog EEG-a do jače promjenjenog. Inače se liječim u Dubravi, al svog neurologa kojem inače idem nisam vidjela zadnjih valjda 5 godina, već me svake godine dočeka neka njegova zamjena koja moj slučaj poznaje samo na temelju zadnje povijesti bolesti.

Dvoumim se dal da odem po drugo mišljenje na Rebro/Vinogradsku.

Otiđi. Ukidanje terapije je velika stvar i mislim da zaslužuje dodatno mišljenje. Pogotovo što ti se sa smanjenjem terapije pogoršava EEG.

Quote:
Ove godine sam dopala u ruke specijalizantici koja mi je ''jače difuzno disritmički promjenjen EEG'' proglasila urednim na moju dijagnozu i sama mi spomenula ukidanje terapije, te mi rekla kako je ona spavala samo 3 sata i sigurno ima gori EEG nego ja.
Ja nisam liječnik nego pacijent. Ali meni ovo ne zvuči kao "uredni" EEG. A i to što je spavala samo 3 sata je vjerojatno utjecalo na kvalitetu očitanja nalaza.
Što se tiče prijedloga da se ukine terapija imam jedno pitanje: da li više vjeruješ njoj koja još nije završila školovanje ili specijalistu koji ima iskustva koliko i ova godina života?


Quote:
Pa bih htjela čut neka iskustva, općenito vezano za prekid terapije, a posebno u kojem trenutku ste krenuli s tim (nakon koliko god od zadnjeg napadaja, tko je predložio, kakvi su bili nalazi i slično)?
Ja sam jedanput bio u procesu skidanja kad sam dobio grandiozni grand mall pa me neurologinja vratila na staro. Ona je predložila skidanje 3 godine nakon zadnjeg napadaja i nakon nekoliko "nalaz je u granicama normale". Nekoliko godina kasnije je ponovo predložila ukidanje ali sam ja to odbio.


Poslano sa mog X5 koristeći Tapatalk
__________________
Omnia mutantia semper est!
Rodiak is offline  
Odgovori s citatom