Pogledaj jedan post
Old 07.04.2012., 10:48   #367
koka, 20 godina sam u vocarstvu i nema sto nisam isprobala. moja ti topla preporuka glasi; najbolje mi se pokazala sorta fuji (fuđi). kupi ako ima klonove kiku, nagafu a ako nema toga, kupi najobicniji fuji. zatim se jako dobro cuva cripss pink i breanburn. jedina mana kod breanburna je ta da do 4.-te godine plod dobiva gorke pjege koje ne mozes nicime sprijeciti. to je sortna odlika koja kasnije nestane. naravno, moras tijekom vegetacije uz zastitu dodavati kalcij, al to tek od 3. vegetativne godine.

evo ti mog primjera sa fuđijem; ostavila sma si nekih 300 kg za svoje potrebe u jednoj prostoriji bez vlage i kontrolirane temperature. hladnjaca je oprana nakon nove godine, neki dan su mi dosli prijatelji iz zagreba i odfurali zadnje gajbe. kazu da je super. ako ti treba savjet u vezi sadnje raspali sa pitanjima. i zasto ne bi posadio par royal gala, fina rana jabuka, slabo se cuva al je fantasticnog okusa. samo se ono pitam.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom