Tema: Progesteron
Pogledaj jedan post
Old 12.02.2013., 19:18   #130
Pozdrav! Dižem temu jer ne znam kuda da idem.
Nadam se da mi netko može reći nešto smisleno jer u mojoj situaciji nema logike. Inače, imam relativno uredne cikluse 24-27 dana, u kasnim sam tridesetima.
Dakle, 10. dan ciklusa (po meni 9. jer zabilježim drugi dan ako samo malo krene navečer) sam bila na gin. pregledu, ultrazvuku i papi. I veli meni doktorica, sve ok, imate nekoliko folikula od kojih je najveći 11, vodećeg nema, endometrij vam je trolinijski, ali jako tanak 3.6, i uz takav endometrij ako biste željeli ne bi mogli ostvariti trudnoću, odnosno šanse su male, gotovo nikakve. I normalno, ja u šoku, nikad nikakvih problema, papa uvijek uredan i kažem ja da ću doći za nekoliko dana da ponovi UZV. I dođem ja 14. dan (po njoj 15.) i pregleda ona mene ponovo i kaže da vodećeg folikula i dalje nema, ovulacije nije bilo, ne vidi žuto tijelo, niti neku tekućinu, ali da mi je sad endometrij i dalje trolinijski, ali deblji, 5.9 i da mogu još izvaditi progesteron 21. dc. I ok, izvadim ja progesteron 21. dc (po meni 20.) i progesteron 48 - ref. vrijednosti od 5.3 - 86. I sad mi zaista ništa nije jasno... Koliko ja znam, vrijednost progesterona pokazuje da je bila ovulacija, BT je imala skok 14. dan, kad sam bi bila drugi put na pregledu, a ona me uvjerava da ništa ne vidi... Jesam li ja luda ili je ona luda ili ima još neko objašnjenje koje mi ne pada na pamet?
Chocolatte is offline  
Odgovori s citatom