Pogledaj jedan post
Old 18.05.2008., 11:32   #2
bok, ja sam jucer upravo prvi puta postala na temu sistemski lupus mada je moja dijagnoza Sjogren. Mozes procitati moj post. Imam visoka antiLa, anti Ro, povisen reumatoidni faktor, visoku sedimentaciju, stalne konjuktivitise i u zadnje vrijeme suha usta. Sve je otkriveno slucajno jer sam u 10 . mjesecu iz cista mira pala u nesvijest uz prolaznu sljepocu kad sam se probudila, usto se i popiskila po sebi. Mislili su prvo da je tumor na mozgu ili epilepsija, pa bolest krvi, pa sam na kraju zavrsila kod imunologa. Inace osim tog pada u nesvijest nisam imala nikakve bolove, smetnje, nista (osim stalnih konjuktivitisa). Nakon 7 mjeseci hodocasca na sve moguce pretrage u Splitu uspjela sam doc do dr Bosnic (prije 5 dana) koja je rekla da je to Sjogren koji je kod mene u vezi s CNs vasculitisom (jer mi je na MR mozga nadjen niz malih lezija - za koj, btw, oni NE MOGU znati kada su nastala, a ja imam svoju teoriju za to, mada me nitko od doktora nije nikada pitao), prepisla mi kortikosteroide, Resochin, jos 100 pretraga koje moram obavit, rekla da trenutno trudnoca ne dolazi u obzir...U jednu mi je ruku laknulo sto mi je netko konacno bar otprilike rekao sto mi je, a u drugu me ukomirala. Postoji primarni i sekundarni Sjogren. Ja jos nisam sugurna koji ja imam. Primarni je skoro pa benigna bolest, osim suhih ociju i usta, a sekundarni se uvijek javlja u sklopu nekih drugih sistemskih bolesti, npr lupusa itd, uz malo vece opasnosti i komplikacije. Moras mi napisati kakve imas nalaze i kakve tegobe. U svakom slucaju, autoimune bolesti su nesto gdje medicina ustvari samo nagadja i tapka u mraku i lijeci ih nasilnim potiskivanjem imunoloskog sustava lijekovima koji imaju uzasne nuspojave. Ne kazem da ih nikad necu uzeti, naravno da hocu ako bude pitanje zivota i smrti, ali nakon mog iskustva s psorijazom (procitaj pliz post kod teme lupus) ja sam odlucila da zasad nista od te terapije.
Eto, to je to, ukratko. Sutra moram zvati dr Soltysika da vidim sta cu dalje...
viridiana is offline  
Odgovori s citatom