Pogledaj jedan post
Old 02.11.2003., 21:51   #74
S imenom Allaha Svemoguceg, Dobrocinitelja, Milostivog

Quote:
novamama kaže:
El Kalem pise:




2.106 Mi nijedan propis ne promijenimo, niti ga u zaborav potisnemo, a da bolji od njega ili sličan njemu ne donesemo. Zar ti ne znaš da Allah sve može?

Ovdje se jasno radi o covjecjoj ruci koja mijenja i potiskuje!

Allah, Elloh, Bog ili Jahwe Jedan je Jedini Gospodar svih svjetova.
A zar Svevishnji po Tori (tewratu) nije dopushtao zenidbu brata i sestre? Nijeli nam danas taj zakon odvratan, i nijeli nam Gospodar donio bolji propis? To ti je samo jedna primjer novamama.


Ako kod vas svako Mi znaci Allah himself, onda cu bas pogledati sta to Allah sve veli


Kad smo vec kod jezicnih kontradikcija, smatras li El Kaleme, da je arapski kojeg je Allah sam izdiktirao Muhammedu, savrsen? Jer, naime, kazete arapski je najsavrseniji u Kuranu!!??
Da, stilizacija koja je izrazena u Kur'anu je nadcovjecje djelo. Pa pogledaj toliki arapski svijet, a svi govore arapskim jezikom, zahvaljujuci Kur'anu. Uzmimo recimo Germane, koji imaju engleski, danski, svedski, norveshki, njemacki itd....Toliko Arapa, a svi govore jedan jezik.
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom