Pogledaj jedan post
Old 11.04.2011., 09:35   #17
@Hroboatos-
Da,u toj knjizi I.Bunjina su tiskali"Život Arsenjeva" i dodali još dvije ili tri pripovijetke,(ne sjećam se točno) ,mislim da ima i nešto u vezi tog citata koji spominješ...
Inače,u vezi ruske književnosti,ima toliko pisaca koji zaslužuju ponovno izdanje i bilo bi lijepo da se recimo izda jedna biblioteka pisaca koji su sada manje poznati kod nas(barem da se te knjige prodaju s novinama).
Na primjer,pada mi napamet Saltikov-Ščedrin i njegovo izvrsno djelo "Gospoda Golovljevi",pa Ljeskov i puno sličnih pisaca koji nisu ništa lošije opisivali rusku provinciju od ovih slavljenih ruskih pisaca.Ako se misli da ne bi bili zanimljivi današnjoj čitalačkoj publici,ja baš i ne mislim tako..
Zašto onda dobru prođu imaju npr. sestre Bronte ili Jane Austin(po meni je to dosadno i sladunjavo štivo).Jednostavno,naši populariziraju djela eng.govornog područja,a puno bolja djela su u zapećku.
Ma čitam ja i puno drugih književnosti osim ruske,svugdje ima dobrih pisaca, ali mislim da ruskoj književnosti treba dati veći značaj...
bonaem is offline  
Odgovori s citatom