Pogledaj jedan post
Old 09.12.2011., 17:32   #4
Quote:
rh88 kaže: Pogledaj post
1.Te bi se tegobe morale javljate pri svakom naporu, ne?

RTG snimak moje vratne kraljeznice:

http://img26.imageshack.us/img26/1538/snc00150p.jpg

A nalaz i misljenje RTG snimka kraljeznice kaze sljedece:



Sto se tice tegoba s probavom, one se manifestuju na razlicite nacine. Probava mi nekad zna biti teska, pulsiranje stomaka mi se nakon obilnijih obroka pojaca, nekad osjecam da mi zeludac pritisce dijafragmu odozdo, prilicno cesto imam kiseline, ponekad i zatvor, nekad mi se (kao sto sam vec naveo) kao malo zavrti od intenzivnog rada probavnog trakta, ponekad osjetim da kad stomak zavrsava probavu hrane neko blago peckanje ili pecenje u sredini stomaka kao i u samom dnu stomaka, negdje otprilike kod mokracnog mjehura (obicno tad ili malo kasnije osjetim kiselinu). Par puta mi se desilo i da mi je "unutrasnja strana" pupka izrazito bolna, toliko da se ne mogu pomjeriti kao da mi je neki ekser tu zabijen i cini mi se da bi to proslo (traje par minuta) nakon sto malo stomak "proradi". Znam da sam neodgovoran sto ne napravim preglede, tjeram se na to, ali se uzasavam i same pomisli na gastroskopiju.
1.Više-manje da.
2.Što se tiče probave vjerojatno imate sindrom iritabilnog kolona(nikakva organska bolest,funkcionalni poremećaj)
Savjetujem vam dijetu i kretanje obavezno.
A u toku tih "napada" mogli bi probati pocuclati Gastal ili recimo prirodni preparat Iberogast 20 kapi,pa da vidite hoće li vam biti što bolje.
Kao zaključak mislim da nemate razloga brizi.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom