Pogledaj jedan post
Old 10.02.2004., 08:23   #4
Pridružujem se ovoj hvalevrijednoj inicijativi i sa svoje strane učiniti ću sve u skladu sa svojim mogućnostima da standard vrtića u svojoj sredini prilagodim zahtijevima ove akcije.

Vrtić odnosno jaslice u mom gradu osnovala je lokalna samouprava koja proračunskim dotacijama osigurava oko 50% potrebnih sredstava za funkcioniranje i znam da nije jednostavno izbalansirati sve troškove u toj ustanovi sa sve većim očekivanjima roditelja.

Cijena mjesečnog boravka u jaslicama koje rade od 6.30-15.30 iznosi 500,00kn i smatram je veoma prihvatljivom i postavlja se pitanje da li je ona održiva s obzirom na neminovnost prihvaćanja standarda iz gore spomenute akcije.

Također sa nameće pitanje da li lokalna samouprava treba dotirati i potencirati osnivanje privatnih vrtića?

Uvijek sam zastupao stajalište da se cijena vrtića treba prilagoditi primanjima roditelja jer nisu u istom košu roditelji koji ,svaka čast,zarađuju 15000,00kn mjesečno i oni roditelji koji su nezaposleni ili samo jedno od njih radi i zarađuje recimo 5000,00kn.

Možda sam dao akcent na materijalnu stranu problema ali na žalost,sistem u kojem živimo sve manje uzima u obzir socijalnu komponentu društva a zahtijevi udruge Roda u ovm primjeru neminovno povećavaju cijenu boravka dijece u jaslicama tj.vrtiću.

Pozdrav svima
Veli Jože is offline  
Odgovori s citatom