Pogledaj jedan post
Old 02.10.2008., 08:25   #8
Jucer sam cula jednu JAKO cudnu pricu iz Petrove, i iako cu sad upast u napast prepricavanja iz trece ruke, moram ju podijeliti.

Neka cura (poznanica od poznanice) je nosila blizance. E, sad neznam tocno, ali navodno je bila kod nekoliko ginekologa tijekom trudnoce, i svi su potvrdili da nosi blizance, s tim da su pred kraj trudnoce bili relativno veliki (svaki po 3 kg). Nekih 2 ili 3 tjedna pred termin bio joj je zakazan carski rez (to je valjda kod blizanacke trudnoce cesto), i kad je dosla u bolnicu, pri samom tom zadnjem pregledu joj je receno da ona nosi samo JEDNU BEBU!!!
Zena je naravno ostala PAFFF!!
Nakon toga je otisla na carski i kad se probudila, donesena joj je samo 1 beba!
Otac i bliza familija djeteta su naravno ostali u jos gorem soku.
Samo je glavni doktor dao izjavu ocu, svi ostali koji su sudjelovali u operaciji sute (valjda im je zabranjeno ista govoriti...).
Objasnjenje je da ona kao ima nekakvu podjeljenu maternicu, sto isto navodno nije tako rijetko, pa je to 'zavaralo' doktore na blizanacku trudnocu, i da nek bude sretna sto uopce ima dijete, i sto je uopce mogla zatrudniti, jer je to kod takve dijagnoze dosta tesko...

E sad, moje pitanje je (s obzirom na to da znam kako izgleda UZV u trudnoci) - KAKO je moguce da su se vidjela 2 tijela, a onda je jedno nestalo, i to do pred kraj??? Jasno mi je na pocetku da jedan moze odumrijeti dok su jos tockice, ali poslije se vide 2 glave, 2 kraljeznice, 2 srca....utvrdjeni su da su oba decki, da su oba oko 3kg teski (dobro, to je malo puno za blizance)...
I onda na zadnjem pregledu pred porod JEDNOG NEMA????
I jos je rodila na carski tako da stvarno nezna sta se zbilja desilo...

Meni je to jako cudno...
Ja se ne bih samo tako zadovoljila objasnjenjem doktora....
cesaria is offline  
Odgovori s citatom