Pogledaj jedan post
Old 29.04.2011., 14:26   #39
Quote:
ElliQuinn kaže: Pogledaj post
Pa upravo to. Kod moderiranja ne procjenjujem je li upis pristojan ili nepristojan nego je li to trollanje, vrijeđanje, reklamiranje, spamanje, off-topic i tako dalje.

Zašto bi forumaši na ovom podforumu morali znati što ja smatram pristojnim i kakvu bih knjigu o bon-tonu napisala?
Ono što trebaju znati jesu pravila foruma i podforuma.
Da, ali gledaj, navela si sljedeće: trollanje, vrijeđanje, reklamiranje, spamanje, offtopičarenje. Izbaci uljeza. To bi bilo trollanje, jel tako? Jer sve drugo ima kakvu-takvu definiciju i lakše ga je prepoznati. E sad. Ako post sadrži isključivo bavljenje drugom osobom, nikakav argument, ništa pametno, onda je to i nepristojno i podložno sankciji. Sam sadržaj i nije toliko bitan. Dakle, post sadržaja npr. "dosadan si" nije samo izraz nepristojnosti, on je i trollanje. Nebitno je li druga strana zaista dosadna ili nije. I nebitno što ti ili ja mislimo o jednoj ili drugoj strani. Zadatak moderatora jest da se tema zadrži koliko-toliko u okvirima konstruktivne rasprave. Kad bismo svi govorili što mislimo jedni o drugima, nikad rasprave.
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom