Pogledaj jedan post
Old 11.11.2008., 09:28   #12
ukljucio bih se u raspravu jer sam jednu sezonu imao pec na piljevinu, a sada planiram uvesti centralno i prva pomisao mi je bila pec za centralno na piljevinu
-Senko doo ih proizvodi, ali moraju biti u zasebnoj provjetrivoj prostoriji
-ukoliko mjenjate patronu cim prestane grijati (problem sto dimi i dalje jedno duze vrijeme, a negrije) dolazi do zadimljavanja prostorije, potrebe za naknadnim provjetravanjem i automacki dolazi do hladenja kotlovnice)
-ukoliko cekate da dim prestane ici iz peci ohladit ce vam se cijela kuca, jer je zato potrebno duze vrijeme, min 1 sat
-racunica:
-u patronu stane 50-60 kg piljevine i ona grije 10-12 sati
-ukoliko grijete 24 sata na dan to je mjesecno 30 dana x 60 kg = 3600 kg piljevine
-kroz 6 mjeseci grijanja to je 21600 kg piljevine, preko 20 tona-problem skladistenja
-idealno bi bilo da se napravi dvostruka pec sa zajednickim kotlom za toplu vodu, te dok jedna patrona gori druga se vadi tek kada se ohladila i izdimila, e tada cu grijati na piljevinu, a do tada na drva sa mogucnoscu ugradnje plinskog plamenika
-pogotovo zato jer kod mene u slavoniji 1 tona piljevine je 100-200 kn (2200- 4400 kn), a sve vise pilane ju koriste za izradu briketa, il ce vremenom poskupit il ju necu moc nabavit
-15m drva mi je 3000 kn sto je za sezonu dosta, i manji prostor za skladistit
-pitanje za ppppppp: gjde, u kojem mjestu nabavljate piljevinu i po kojoj cijeni, i da li je ima stalno za vrijeme sezone grijanja, kako bi je mogli tjedno nabavljat da izbjegnete veliki skladisni prostor
__________________
gada mu
bačika is offline  
Odgovori s citatom