Pogledaj jedan post
Old 10.06.2010., 20:38   #903
Za te novce, tj. u klasi do 500 eura, je Bosch/Siemens moj favorit jer ga imam (već druga generacija aparata kod mojih roditelja) i jer sam se uvjerio da je to tip bijele tehnike: staviš ga i radi-radi-radi... Osim toga, kad se otvori i zaviri unutra - sve prvoklasne komponente (od prekidača do gumenih dijelova), a o mehanici koja je izuzetno robustna da se i ne govori... Mehanički gledano su to možda najbolji strojevi na tržištu, izuzevši Miele koji je po mom sudu "pretjerano" konstruiran (umjesto betonskih utega stavljaju utege od lijevanog željeza da se izbjegne utjecaj mjehurića i male oscilacije u dimenzijama bridova) - ali je to blizu tehničke perfekcije, pa tko voli neka izvoli...
Mana Bosch/Siemens su skupi dijelovi od tzv. vitalnog značaja (recimo ITA programator je cca 500 kn dok je njihov preko 1 000 kn) i što nema baš svugdje servisne mreže, ali je to OK jer rijetko treba zvati servisera i ako je neki prag očekivanja kupca 7-8 godina - e onda je Bosch ili Siemens dobar izbor u tom cjenovnom razredu do 500 eura.

Na kraju, ako imate goste onda pretpostavljam da se pere dosta posteljine ljeti i tu su možda bolji izbor za takve prigode 6-7 kg perilice jer "odrade" i veću količinu odjednom. Na manjoj količini ionako nema razlike jer ima elektronsku vagu pa uzme manje vode i posljedično se potroši manje elektrike, ali za posteljinu je 6-7 kg format perilice dušu dao (mogu se prati i popluni, deke i jastuci jer su veća vrata).

Tako da možda ne bi bilo zgoreg da se malo "protegnete" za još par stotina kn pa kupite 6 ili 7 kg Bosch odnosno Siemens. Broj okretaja centrifuge je danas neki "zlatni izbor" oko 1200 jer se tako "izvrti" 50 % vlage van iz rublja, a što je dosta zimi (ljeti uputno smanjiti na 800 okr. jer se tako šparaju ležajevi i semerinzi unutra). A veća perilica bolje centrifugira jer uz isti nazivni broj okretaja je veća obodna brzina (što je jedino mjerodavno) radi većeg promjera bubnja u perilici. Znači, dva razloga za možda se malo financ. istegnuti preko granice 3000 kn, ali to vama ostavljam da odlučite...
__________________
Ova policajka pjeva bolje od cijele naše estrade:
https://www.youtube.com/watch?v=kXsWcnvegmE
https://www.youtube.com/watch?v=Bn0bwEXhlmw
mali grizzly is offline