Pogledaj jedan post
Old 18.12.2003., 13:21   #9
Ovdej pričamo o kapilarama (tanke, kratke crvene žilice na POVRŠINI kože, izgledaju kao tanki crveni konac..).
Ja sam takvih kapilarica imala nekoliko: na nosu, obrazu, ramenu, butinama.. nikakvih većih nakupina, nego su se bile pojavile onak' tu i tamo pokoja.
I da, pojavile su se dok sam uzimala Diane 35 i to naočigled.

Otišla sam u kozmetički salon i kozmetičarka mi ih je sklerozirala (tj.'spalila nečim što liči na iglu spojenu na struju). Ne boli, malo pecka. Nakon tretmana na mjestu gdje je bila kapilara stvori se kao neki tanka krastica žuto-smeđe boje, koju treba ostaviti da se posuši i same nestane. I ne nose se nikakvi povoji, flasteri i sl. Meni je rekla da si kupim neku antibiotsku mast (Garamycin) i stim mažem.
Meni su sve te ispucane kapilare nestale u jednom tretmanu, nema im ni traga.

Isto tako rekla mi je ženska da se ne mogu sklerozirati popucane kapilare koje su blizu vena (npr.pregib iza koljena gdje žene uglavnom i imaju popucane kapilare.

Danas je stanje više nego dobro, ne uzimam Diane, novih popucanih kapilara nemam. E sad, koliko je to u vezi s kontracepcijom, nemam pojma, možda se meni slučajno pojavilo u vrijeme dok sam je koristila.
rafaela is offline  
Odgovori s citatom