Pogledaj jedan post
Old 18.07.2011., 22:47   #16
kratki opis likova

seriju sam odgledala preko vikenda i mogu reči da mi je interesantna, ono malo teen, pa malo klasne razlike, pa odnosi u obitelji, a pošto ja sad imam djecu negdje tih godina, zbog toga mi je dodatno interesantno gledati, a čovjek se i sjeti tih prekrasnih dana u svom životu
Do sad prikaznao 24 epizode ( I sezona)
II sezona u Turskoj počinje u rujnu, tako da će vjerovatno tako biti i s ovom serijom
Sve epizode prevedene na engleski (pola zadnje još nije, ali do kraja tjedna sigurno će biti sve prevedeno)
10 epizoda prevedeno na srpski, dosta brzo se prevodi, tako da bi do kraja mjeseca moglo i sve biti prevedeno na srpski, sve se može vidjeti na www.viki.com
u seriji cijelo vrijeme imamo sukob dva svjetonazora, jednog siromašnog,konzervativnog, za naše pojmove pomalo nazadnog, gdje je djevojka u kući, nema izlazaka,njeguje se kult obitelji, doma, zajedno se jede, roditelji se slijepo slušaju, nema prigovaranja i to je Ferihina obitelj

s druge strane imamo djecu iz bogatih obitelji koji izlaze, provode se, nema tradicionalne obitelji, roditelji slijepo ne brinu o svojoj djeci,koja imaju materijalno puno, ali pitanje je koliko je tu ljubavi, više se brine o svom vlastitom izgledu i stalno borbi kako ostati mlad i baš su gospođe mamice koje su mojih godina super sređene, baš komadi i takva je i Emirova obitelj

E uvijek ostaje otvoreno što je tu nazadno, a što napredno, uvijek je pitanje kuta gledanja
Glavni likovi:
Zehra (Vahide Gördüm) Ferihina majka, žena koja želi za svoju djecu bolji život nego je njezin , jer ona je čistačica, želi da joj djeca završe fakultete, bori se svim snagama da zaštiti djecu od strogog oca, drži obitelj na okupu, u njenom liku prepoznat će se mnoge majke (što smo sve spremne napraviti za svoju djecu) ili kako Feriha jednom kaže neki put previše, a neki put premalo. Bit će mi jako žao ako nje neće biti u drugoj sezoni, nadam se da će ipak preživjeti.

Feriha (Hazal Kaya) 19 godina, djevojka koja živi u bogatom naselju Etiler, ali ona je kćer domara i živi relativno siromašno s dva brata i roditeljima Zehrom i Rizom. Ona je vrijedna djevojka i uspije se upisati na prestižni fakultet s visokim ocjenama i dobije stipendiju. Ona nosi odjeću svoje bogate prijateljice Cansu koja živi u istoj zgradi. Na fakultetu svi misle da je ona dijete bogatih roditelja jer većina takvih studira na tom fakultetu, a ona u želji da bude prihvaćena ne govori tko su joj roditelji. U nju se zaljubi bogati dečko, playboy Emir i tu nastanu problemi s Ferihom i njezinom laži o roditeljima. Njezina obitelj je jako tradicionalna i ona živi potpuno drugačije od svojih prijatelja s fakulteta koji svaki dan izlaze, piju.

Emir (Cagatay Ulusoy) 21 godina, pripadnik istanbulske zlatne mladeži, otac mu je vlasnik najboljih noćnih klubova u Istanbulu u koje izlaze svi koji žele biti viđeni. Dijete rastavljenih roditelja, majka se ponovo udala i ima polubrata Can-a od 10 godina, a otac mu je zaboravio koliko ima godina i zabavlja se sa djevojkama koje bi više odgovarale sinu. Najbolji prijatelji su mu Koray i Hande. Da bi se bila Emirova djevojka nije bitno biti samo bogata, već mora biti slavna,ali sve se mijenja kad Emir upozna Ferihu i kako kaže on uz nju uči kako voljeti.

Riza (Metin Cekmez) Ferihin otac, domar, jako velik tradicionalist, strog, pošten i ponekad u tom svom poštenju i naivan, jako voli svoju djecu, ali to zbog svog odgoja ne pokazuje.
On ne dijeli ambicije svoje žene da djeca završe fakultete, njemu je najbitnije da su oni čestiti i pošteni ljudi, a nekako ga strah da to neće biti ako završe fakultete.

Koray (Yusuf Akagün) 21 godina, Emirov najbolji prijatelj,otac mu je političar i živi u Ankari, a on živi sam u Istanbulu ( izgleda da se svugdje od politike može dobro živjeti) Zaljubljen u zajedničku prijateljicu Hande, ali koja njega doživljava samo kao prijatelja.

Hande (Ceyda Ates) 21 godina, slatka plavušica, malo mi sliči na plavušu s Harvarda, otac joj umro kad je imala 3 godine i živi s majkom, razmažena, bogatašica, bolesno zaljubljena u Emira i nikako se ne može pomiriti da je Emir zaljubljen u Ferihu i radi sve da ih rastavi i ne vidi koliko je Koray zaljubljen u nju.

Cansu (Sedef Sahin) Ferihina dobra prijateljica, kojoj je majka umrla, a otac se ponovo oženio i ima polusestru Pelin, ali maćehu nikako ne prihvaća i stalno je u nekim depresijama, a one se pojaćaju kad se ne upiše na fakultet. Živi u imaginarnom svijetu magazina, pa se tako bolesno zaljubi u Emira. Ona ne zna za ljubav Ferihe i Emire, ali polako postaje ljubomorna na Ferihin život i one se udaljuju i ona joj napravi puno spački u životu.

Zadnje uređivanje mrvica 1234 : 18.07.2011. at 23:22.
mrvica 1234 is offline