Pogledaj jedan post
Old 05.04.2005., 15:14   #48
Quote:
KatarinaJ kaže:
Ova danasnja Crkva ima najvecu ulogu da se svima namece, propovijeda zastarjele "istine" koje su vec odavno iskorijenjene u naprednom svijetu, i stalno si uzima za pravo da osudjuje ama bas sve sto joj nije po volji.
E sad, da li treba dozvoliti da ti takvi vjeroucitelji/svecenici (i tko vec) kvare i tlace dijete ... no, hvala lijepa na takvom vjeronauku.
Ustavom je zajamcena sloboda vjeoroispovjesti pa svaka vjerska organizacija moze naucavati vjeru onako kako zeli. Ako se nekome ne svidja ono sto se naucava u njegovoj vjerskoj zajednici, moze ju slobodno promijeniti. Da me ne bi pogresno shvatili, nije mi namjera braniti gluposti Katolicke crkve ili bilo koje druge vjerske zajednice. Samo vam pokusavam skrenuti paznju na odredjene cinjenice.
Quote:
KatarinaJ kaže:
Kao dijete ipak sam najvise bila izlozena obicajima katolicke crkve i nastojala bih djetetu pokazati ono lijepo cega se sjecam (Uskrs, Bozic i sl.), ali bih voljela i da zna da ne mora to raditi zato sto ja to volim.
Za mijesane brakove bilo bi idealno da kod kuce dijete bude izlozeno objema religijama podjednako, jer samo tako se moze nauciti toleranciji i postovanju.
Navedeni obicaji nemaju bas puno toga sa krscanstvom, a danas su i previse komercijalizirani.
Quote:
KatarinaJ kaže:
Ovako, jednoumlje i netolerancija, i osuda svega drugacijeg koju danas pokusava nametnuti "katolicki vjeronauk" u ranim godinama, vodi samo do istog ponasanja kasnije kroz zivot. Zelimo li to?
Naravno da ne zelim, ali mislim da ljudi moraju shvatiti da je vjera na odredjeni nacin iskljuciva. Svaka vjerska zajednica uci da je njena interpretacija svetih knjiga jedina ispravna i da su oni koji to ne prihvacaju nevjernici ili zalutale ovce. Na kraju krajeva, apsolutna istina je samo jedna, a vjerske zajednice polaze upravo od toga. To nije problem sve dok se ne pocne pozivati na nasilje protiv onih koji drugacije misle jer na kraju krajeva samo Bog zna sto je prava istina.
__________________
Previše je tu slučajnosti da bi to bilo slučajno.
psihopat is offline  
Odgovori s citatom