Pogledaj jedan post
Old 21.11.2013., 20:36   #14
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
byrone, sve to stoji, no nema smisla pritiskati dijete dok mu škola ide ko po loju. nisu samo roditelji krivi, kriv je sustav koji je gradivo u prva četiri razreda prilagodio seoskoj djeci iz vremena nakon 2.svj.rata, a u petom uveo normalnu količinu gradiva za njihovu dob. svojoj sam dopustila preko nekoliko aktivnosti, između kojih i glazbenu školu gdje sam joj redovito kvocala da mora vježbati svaki dan. i opet ništa od radih navika - za matematiku sam nabavila dodatne zadatke koje kontroliram i ispravljam, povijest i geografiju ispitujem pred kontrolnu... ispalit ću!
Što se dogodi kad dobije lošu ocjenu, ne dobije volju početi razvijati radne navike?

Ja imam drugi problem, junačina i u osmom razredu nonšalantno prolazi kroz školovanje, valjda sam ga dva puta u karijeri uhvatila da stvarno nešto uči. Pa ti utjeraj radne navike u njega, a gimnazija je već pred vratima... e kad taj shvati da nije više prvi među jednakima i počne iz magle prizivati sjećanja na moje trabunjanje o redovitom učenju, ponavljanju, bla, bla, bla...
onix is offline  
Odgovori s citatom