Pogledaj jedan post
Old 11.07.2011., 23:53   #36
Quote:
natali z kaže: Pogledaj post
Nisi usamljen slucaj, ja i muz vec godinama ko zadnje budale financiramo tuda ljetovanja i ne radi se samo o vikendima.
Jos je lude to sto smo podstanari, pa i moje dijete mora dijelit svoju sobu s tudom djecom i sl.
Svake godine me uhvati muka cim počne sezona kupanja i zivcana san sve do prve jesenske kise.
Ne znan ni sama vise zasto smo to sebi dopustili, al sve je preslo nasim dragim gostima i naviku i sad se sami pozovu, sebi sami odrede kad im najvise pase, cak unaprid znamo kad ce uzet godisnji vec po obicaju.
Počelo je tako da smo ih pozvali jedno ljeto i ostali su pola mjeseca,
kasnije su se pozivali sami i eto iz pristojnosti ostanu tjedan dana. Imamo takve tri ture gostiju svako ljeto.
Da ne spominjem da doslovno ni kilu kruha nitko ne kupi dok su tu, a stalno pospremanje za druge i nedostatak vlastitog mira i komocije su mi jos najgori od svega.
Nemojte pogrijesit ko i mi, sredi to jos ovo ljeto.
Ja se nadan da kad se izvucemo iz podstanarstva prestaje i gratis ljetovanje za nase iako ne znan na koji nacin nekome to reci jer se bojim da ce se naljutit, dok moj muz kaze da ako je to razlog za neciju ljutnju ne zeli ni bit dobar s takvom rodbinom.
Radi se i o mojoj i o njegovoj rodbini i to blizoj i svi imaju djecu. Mi smo jedne ovo ljeto vec odradili.


Da, na žalost , i mi smo podstanari i osim prijatelja tu su uljučeni i naši roditelji samo što njih ipak nekako pokušavam nedoživljavati kao goste, ali i to je nekada teško jer ti ode jedan cijeli ljetni mjesec u klinac
Kažeš, nemojte isto kao i mi pogriješit, ali mislim da već jesmo..
samo smišljamo kako tome već stazti na kraj. Mislim da ćemo morati pronaći neke prijatelje na moru, pa da se i naša guza malo uvali u tuđe...

Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Nemam takvih problema, ali ne bih bila sretna da sam u takvoj situaciji. Smetalo bi mi da se ljudi sami pozivaju u goste, da se podrazumijeva da se kod mene dolazi jer bi oni besplatno ljetovali. Ali ja sam vrlo komotna i volim svoj mir. Isto tako poštujem tuđi mir i ne namećem drugima svoje društvo.

Da li se ti gosti postavljaju na način Mi bi došli tad i tad kao da je to gotova stvar ili malo manje nametljivo? Smeta li to i tvom dragom ili ih možda on pozove?



"Mi bi došli tad i tad" kao da je to najnormalnija stvar, doduše ima i onih koji kao pitaju, pa kad im kažeš da si u gužvi i da nema, recimo, mjesta, kažu da će bit nevidljivi i da će spavat na podu
to mi je najjače
I da, mom dragom to itekako isto smeta tj. dovodi ga do ludila, pa ti tako uz goste često ljeti u rijetkim prilikama kad smo sami na plaži diskutiramo kako nam se to svake godine dogodi...i tako u krug.

Zadnje uređivanje bliss : 12.07.2011. at 00:02. Reason: spajanje postova, molim koristiti opciju EDIT ili MULTIQUOTE
OstaviteMe is offline  
Odgovori s citatom