Pogledaj jedan post
Old 01.01.2017., 16:12   #32
Ako sam dobro zapamtila, žena je došla provesti blagdane s vama: kada je točno došla, za Božić?
Pod uvjetom da ne trolaš, nedostaje ti strpljenja, empatije i dobre komunikacije sa ženom. I ja smatram da se treba vratiti u dom, ali i da to nije tema o kojoj ne možeš razgovarati s nekim s kime si u braku dvoznamenkast broj godina.

Imam dojam da mnogi koji su na ovoj temi pisali nemaju nikakvo osobno iskustvo kad su stariji ljudi, bolesti i smještanje u dom u pitanju.

Moja je baka zadnjih godinu i pol u staračkom domu. Ja sam morala odlučiti o tome da je se tamo smjesti protiv njezine volje, nakon intervencije hitne pomoći i prisilnog odvođenja na promatranje u Jankomir.

Ako mislite da se gledanje nekoga do koga vam je stalo (bez obzira na to koliko su raniji odnosi bili (ne)idilični) kako je tužan i rapidno brže propada (i umno i fizički) može izjednačiti sa listanjem slikovnice i odlaskom na kavu, nedostaje vam iskustva i/ili empatije i nadajmo se da vam se to kasnije neće obiti o glavu. Bit ćemo i sami stari jednog dana i ne znamo kako ćemo se ponašati, niti koliko ćemo lucidni uopće biti - time uopće ne želim reći da se nužno žrtvovati do granice samouništenja, ali želim reći da se trebamo u određenoj mjeri truditi razumjeti nama često teško bliske ideje koje se ljudima javljaju kada zbog nemoći/gubljenja razuma itd. postanu netko tko ranije nisu bili.
klobuk is offline  
Odgovori s citatom