Pogledaj jedan post
Old 20.05.2017., 21:08   #69
Quote:
Hiperbola kaže: Pogledaj post
Naravno da ne treba roditelje voljeti bez obzira na sve, ali on je napisao da mu je otac pomogao oko rješavanja stambenog pitanja, majku cijela situacija razara te su oboje protiv toga da ih sestra tjera van. Kada tome dodamo činjenicu da autor želi biti u kontaktu sa svojom obitelji, očito je kako tu nije riječ o nekakvim groznim roditeljima kakvima ih ti želiš prikazati pa mi je stoga nepojmljivo da mu žena želi zabraniti kontakt s njima. Također, na svakome je da si sam odabere svoj krug ljudi s kojima će biti blizak. Nekome nešto nametati (ona njemu zabranu viđenja, on njoj prisilu da se ipak viđaju) je, ponavljam, pokazatelj da odnos nije zdrav.
Da, sve su nešto protiv, ali su dozvolili da ih sestra izbaci. Štoviše, čak mu je stari i rekao da bi im bilo bolje da odu. Jer, sestra. Jer, oni nemoćni jadni. Jer, jebiga, netko treba pojest govno, a to je pogađaš, on, ne sestra.

Ima puno ljudi koji žele biti u kontaktu sa groznim roditeljima jer nikad nisu osvijestili njihovu manipulaciju i pogreške. Tako da ti argument ne stoji. Mislim, šta bi trebali, gasiti čikove na njemu da se kvalificiraju kao loši?

Oni možda imaju dobre namjere, ali mu nikako nisu dobri roditelji ako puštaju sestri da vodi kolo i diktira im svima živote, pa i bratu.

Nije mu odnos sa ženom zdrav, ali bogami nije ni sa roditeljima. Oni su stranu izabrali - njegovu sestru, a on će izgleda izabrati sada njih umjesto žene. Pa opet tako do iduće. Kamo sreće da se ovo može riješiti samo sa promjenom supruge.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom