Pogledaj jedan post
Old 14.07.2017., 14:56   #147
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
ja mislim da se ona samo mora kompletno promijeniti pa ce on nju opet zavoliti. tak to bude u filmovima i tako to

Koliko sam shvatila autor ne traži kompletni makeover, nego promjenu na području posesivnosti i patološke ljubomore.
Što je svejedno poprilično ambiciozan zahtjev.

Quote:
Gregorius kaže: Pogledaj post
Ne bi bio tu gdje jesam da se u puno toga ne preklapamo.
Imamo puno toga zajedničkog, od svjetonazora i ideala, pa do nekih malih svakodnevnih stvari.
Da, tako se često nađu ljudi s istim svjetonazorima i idealima, pa brzo shvate kad krenu sranja da su se uparili zajednički svjetonazori i ideali, a osobe not so much. Mi smo ljudi nešto više od puke nakupine svjetonazora i ideala.

Quote:
Gregorius kaže: Pogledaj post
I ja sam pomislio na to.
Ipak, želim joj vjerovati da to čini, jer ima namjeru ispraviti neke stvari.
Moram joj vjerovati, jer ako joj ne vjerujem stvar je osuđena na propast već unaprijed.
To je OK.
Ja sam uvijek za davanje druge šanse ako se suprotna strana stvarno želi potruditi.


Quote:
Možeš promijeniti drugu osobu, ako se ta osoba želi promijeniti.
Varaš se.
Jedino ona sebe može promijeniti. Ništa što ti učiniš ili ne učiniš ne može izazvati pravu promjenu dok god ona ne odluči i nakon odluke ustraje u radu na sebi.
Ti možeš jedino svojim "prijetnjama" biti povod samom traženju pomoći.
Sve ostalo je na njoj.

Quote:
Korijen njene ljubomore i nekih drugih mehanizama je strah.
To nije karakterna osobina koju se ne može osvjestiti i ne može promijeniti.
Najčešće je naučeno, često je posljedica nekih trauma i negativnih iskustava.
Vjerujem da se može.
Mislim da pojednostavljuješ stvar.
Korijeni njene ljubomore najvjerojatnije ni njoj samoj nisu u potpunosti poznati i to je ono na čemu će na terapiji morati raditi.
Patološka ljubomora, dakle ljubomora koja uništava jedan odnos, koja je iracionalna i ponavljajući nije puki strah.
Ona je čista karakterna osobina.
Moglo bi se pričati o običnom strahu da je ona rijetko kada ljubomorna i to samo kad joj se za tu ljubomoru daje konkretni povod. To bi ti bila ona kamiličasta verzija ljubomore vulgaris koja u pravilu nema potenciju urušavanja odnosa.
Ali da, moguće je patološku ljubomoru, ako ne potpuno anulirati, onda barem staviti pod kontrolu.
Ali iako ju je moguće osvijestiti, svijest je tek prvi, po meni najmanji korak u cijeloj priči. Najteže je ono što slijedi nakon svijesti: dugotrajni teški rad na promjeni ustaljenih destruktivnih obrazaca. To je ono gdje padaju najveći junaci. Jer čovjek itekako može biti svjestan da nešto što čini nije dobro za njega i njegovu okolinu, a opet si teško ili nikako ne može pomoći. Teško je mijenjati karakternu osobinu.
Ovo ti ne pišem da te ubijem u pojam, nego zato što mislim da je potrebno da osvijestiš dubinu vašeg problema i da ne podcjenjuješ "neprijatelja". Jer ako ga podcijeniš, teško ćeš ustrajati i unijeti u svoj i ženin život promjene koje priželjkuješ. Isto vrijedi za tvoju ženu.


Quote:
Znam što me dovelo do toga.
Prije naše veze sam imao jako tešku prometnu nesreću, koju sam jedva preživio.
3 bolnice. 6 operacija. Godinu dana nevjerovatnih muka i bolova.
Nesreća je ostavila i neke trajne posljedice na moje zdravlje, ali i u glavi.
Promijenila mi je život, posao, sve.
Bio sam slab i usamljen. Bio sam u jako teškoj emotivnoj situaciji.
I ona je imala u to vijeme jako stresnu situaciju - imala je težak razvod.
Takvi, ranjeni i oštećeni, smo ušli u vezu.
Bilo bi interesantno znati da li je isti problem koji sad ima s tobom imala u prethodnom braku.

Zadnje uređivanje choupette : 14.07.2017. at 15:50.
choupette is offline  
Odgovori s citatom