Tema: Kortizol
Pogledaj jedan post
Old 05.12.2007., 10:21   #2
Quote:
cipelić kaže: Pogledaj post
Molim za pomoć.
Godinama se mučim sa kilama,imam višak od cca 35-40 kila.
Zadnjih 2 mjeseca sam radila neke pretrage,štitnjača je ok ali neki spolni hormoni nisu a sad me najviše brine kortizol.
Radila sam deksametazon-prekonoćna blokada (popila 2 tabletice navečer)i ujutro natašte vadila krv.
Nalaz je: <20 a usporednice su 8 sati:138-800 i 17 sati 80-488

Kako god okrenem,ne čini mi se ok nalaz....Sad se moram naručiti endokrinologu,ali me zanima vaše mišljenje,što je to i kako se liječi ako netko ima iskustva.Jer dok me naruče to je barem mjesec dana

HVALA
Moj ti je savjet da ako želiš to što prije riješiti i ako imaš mogućnost uplatiš sebi dodatno zdravstveno osiguranje. Ovu pretragu možeš dobiti za najniži stup koji uključuje uglavnom kod svih osiguravajućih kuća 3 specijalistička pregleda godišnje i neke lab. pretrage i to za nekih 110 kn mjesečno cca. Moj tata je imao probleme sa štitnjačom i bilo mu je jako loše, a isto ga je zapalo čekanje od mjesec dana, pa je to tako riješio. Uglavnom, nazoveš to dodatno osiguranje i službenica te odmah naruči gdje god želiš (da imaju s njima sporazum) i kad tebi paše i to je njemu ispalo već sutra dan. Uglavnom, nema čekanja i sve odmah dobiš crno na bijelo.
Ne znam što bi kod tebe moglo biti, ali čula sam da taj dexamethazon prirodno luči nadbubrežna žlijezda. Dali je ta moja informacija točna, pa je problem s njom jer ga ne luči dovoljno i održava tu ravnotežu ili čim drugim, nemam pojma
Po ovome što piše u wikipediji moglo bi biti razlog
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom