Pogledaj jedan post
Old 12.12.2010., 11:41   #8
Quote:
Pavlekic kaže: Pogledaj post
A koji bi bio tvoj argumemnt za ostati izvan EU?
Hrvatska naprosto ne može opstati sama.


EU znači prije svega vladavinu prava.

I sva sreća da je EU implementirana i protestantskom idejom, uglavnom preko skandinavskih zemalja, da su SVI ljudi jednaki i da SVI imaju pravo na pismenost, obrazovanje, dostupnost informacija, pravedno suđenje itd., a prvenstveno da se poštuje osobnost.

Niti jedna katolička zemlja takav sustav vrijednosti ne poznaje niti primjenjuje, zato katoličke zemlje i jesu siromašnije, korumpiranije itd.

Što je Hrvatska bliža EU---time se u društvu ipak osjeća kakav-takav pomak prema vladavini prava, iako je posla još puno.

Ulazak u EU je tek početak.

A ako će ulazak u EU JOŠ VIŠE prisiliti vlastodršce ili javnu vlast i sve ljude da se drže poštivanja zakona i da poštuju integritet i osobnost drugih ljudi---onda taj ulazak za mene je nedvojbeno važan.

Ulazak u EU je jedan konkretan i stvaran čin koji se reflektira na sve pore društva.

Jednom gospodarstveniku je VRLO VAŽNO da se uđe u EU, što bi mu moglo olakšati i poslovanje i veće tržište.

A svi oni koji lamentiranju o ulasku u EU kao o nekakvom "osjećaju gubitka suvereniteta" i sl.---takvi neka se zatvore u svoje ormare i nek prepričavaju i baljezgaju o "nacionalnom ponosu".

Ti isti koji su nas godinama hipnotizirali o "nacionalnom ponosu" znamo gdje su završili. Pokrali i opljačkali sve živo.

Pravi domoljub je onaj koji poštuje zakone svoje zemlje, koji je tolerantan prema različitostima, koji ne utajuje porez državi "koju toliko voli", koji ne šverca...

Ovo što sada imamo je još uvijek suprotno od tog.
Ti koji su se busali o nacionalni ponos nas upravo sada i guraju prema EU. Nisu oni nigdje otišli, i dalje su na vlasti. A ovaj komentar o vladavini prava je apsurdan. u Europskoj komisiji ima više korupcije nego kod nas. Bio je jedan slučaj prije par godina kada je komisija morala dati otkaz zbog korupcije. OLAF( Agencija za suzbijanje korupcije) je također optužena za korupciju u svojim redovima. Formula je vrlo jednostavna po meni. Koliko para, toliko i korupcije. Ovo sam zaspamao na nekom topicu o EU, ali evo i ovdje primjer kako se novci raspodijeljuju... http://drugacije.hr/meunarodne-organ...-sadi-u-europi
komar89 is offline  
Odgovori s citatom