Pogledaj jedan post
Old 29.03.2008., 18:56   #17
meni je dijagnosticiran dijabetes tip 1 u 25toj godini, prije godinu dana

koliko se to nekom sa strane činilo strašno, mislim da je puno lakše prihvatiti to dok si mlađi

u biti dijabetes sam po sebi i nije tako strašna stvar, može se držat po kontrolom

kod mene je problem što osim njega imam još druge dvije autoimune bolesti
sindrom policističnih jajnika i difuznu bolest štitnjače - Hasimoto
sve mi je to relativno u kratkom vremenu dijagnosticirano

pa pored svega pobrojanom živim svoj život punim plućima i daleko kvalitetnije od većine svojih vršnjaka i vršnjakinja, dapače, zbog svega ovoga dala sam sebi to u zadaću, da mi svaki dan bude vrijedan života


što se tiče kako to nastane, meni je doktor objasnio kao netko ima jaču, netko slabiju genetsku predispoziciju, ali ona sama ne znači da ćeš ga dobit, zatim u igri je neki virus sa nekim eho odjekom, šta god to značilo i nečije tijelo je u stanju da ga anulira, a nečije nije, valjda kod tih sa genetskom predispozicijom je manje u stanju

ali u biti to je neki jak virus čim je u stanju da se pojave ta antitjela koja zapravo uništavaju beta stanice koje su odgovorne za proizvodnju inzulina

e sad ne znam da li to kod djece može izaći u pubertetu, mislim da je teoretski moguće, jer se ljudski organizam samoobnavlja, a pogotovo kod djece u razvoju, ali ovo nije ništa provjereno
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom