Pogledaj jedan post
Old 30.09.2009., 13:21   #463
Quote:
Lastovo kaže: Pogledaj post
"musliman koji ne prakticira vjeru" je isto što i "katolik" koji ne vjeruje u Kristovo uskrsnuće ! Nešto kao svećenik koji ne vjeruje u Boga svemogućega !!
Takva je i džamija bez minareta, crkva bez zvonika i čovjek bez obraza i duše !!
I Rim se nalazi u jednoj od 'najmediteranskijih' zemalja - Italiji - u kojoj se nalazi i sam Vatikan, ali se u tome gradu nalazi jedna od najmodernijih i najljepših džamija svijeta.
I Turska je mediteranska zemlja, na čijoj se obali nalazi bezbroj - mediteranskih gradova i džamija sa minaretima ! Mediteranska je i Sirija, Libanon, Izrael, Jordan, Egipat, Libija, Tunis, Alžir...
Riječki muslimani su državljani Republike Hrvatske i imaju ista prava kao i potomci Tuđmanovi, Mesićevi ili Starčevićevi !
Saudijska arabija je priča za sebe. Zbog petrodolarskog savezništva sa SAD-a, Ameri joj gledaju "kroz prste" i toleriraju njihove zakone, protiv kojih najčešce dižu glas i sami Saudijci te brojne islamske zemlje, kojih je na svijetu - preko pedeset ! ( Preko milijardu i dvjesto milijuna stanovnika ovoga planeta su muslimani. )
Ako želimo u Europu i pod ruku sa ostatkom civiliziranoga svijeta, moramo se temeljito mijenjati. Što prije, to bolje !!
Ah, da... ! Ksenofobija je bolest. A kukavičluk je mana.
Jesmo li doista u dvadesetiprvom stoljeću ??!!
Ja msilim da ne treba minaret da bi se nekoga prozvalo i smatralo kulturnim i suvremenim.
A suvremenost i kultura su djelo nečeg drugog a ne islama.U zemljama gdje je Islam najmanje ima kulture i suvremenosti.
A i zemlje koje si naveo pogtovo Izrael zatim i Egipat itd s par izuzetaka su bile kršćanske zemlje.Islamizacija južbne obale sredozemlja počela je padom Aleksandrije dok se islamizacija sjeverne obale tek sada počinje odvijati.Na sramotu nas čiji su preci zaustavili prvi pokušaj islamizacije i unazađivanja.A sve pod krinkom nekakeve jednakosti a zapravio u svrhu traženja jefitne radne snage.
Reci mi zašto boklje zatio jer jer Mate zidar moći uzeti dvoje neobrazovanih za pet kn po satu umjesto dvoje kvalificiranih za 10 kuna po satu?
Nemojmo se zavaravati jednakost ne postoji.Postoji samo interes.
luka lik is offline