Pogledaj jedan post
Old 20.12.2009., 22:06   #6
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
jedini koji ti prati promet u hrvatskoj je carnet, ali oni samo posalju obavijest na kucnu adresu. a i to se vjerovatno moze zaobici enkriptiranjem veze (torrenti).

u americi i nekim zemljama zapadne europe (znam za njemacku, nisam siguran za ostale zemlje), ljudi su kaznjeni ako ih se uhvati da skidaju, te kazna moze doseci dosta velike iznose (zamisli da ti dodju i naplate odjednom stotinjak filmova, te par tisuca pjesama). uglavnom ljudi da bi to zaobisli koriste enkriptirane veze preko proxija.

znaci u hrvatskoj trenutno se skidanje ne kaznjava (pa mislim da je t-com cak imao reklamu u kojem su reklamirali neograniceno skidanje filmova i muzike preko interneta), ali to ne znaci da se u skoroj buducnosti nece poceti kaznjavati, pogotovo zbog uskladjivanja nasih zakona sa zakonima EU.
Kažnjavaju se baš pojedinačni korisnici ili oni koji šire uslugu kao pirate bay. Znam da su u Americi kažnjavali baš pojedince pa su samohranoj majci odredili da mora platiti skoro 1 mil dolara za nekih desetak pjesama, ali je li to bio isto slučaj s Njemačkom?
Miss Ditta is offline