Pogledaj jedan post
Old 25.02.2013., 19:32   #85
Quote:
marleeyna kaže: Pogledaj post
dali se nekako može s tobom dogovoriti neki termin da nas savjetuješ; nekako nemamo povjerenje više u institucije; a od knjigovodstvenih servisa je široka paleta na izboru; ali ti nam se činiš bolji od svih i ne mislimo sada "gratis" od tvoje vrijeme itd. "krasti".) imaš neki mail?
inače nemojmo se dati obeshrabriti i ima puteva za bolje sutra i što nije dobro neka mijenjamo; npr potpišite REFERENDUMSKI USTANAK; to je tek uvod za jedno pospješivanje direktne demokracije (narod uključiti u politička zbivanja s time da više puta mogu davati svoj glas na najrazličitije teme)
Ukoliko se pitanje odnosi na mene, onda mi je osobno žao, jer se ja ovim ne bavim poslovno i nisam na raspolaganju.

Što se tiče knjigovodstvenih servisa/ureda, broj takvih ureda (samo u Zagrebu) je velik, ali će Vas mnogi već na samom startu "otpiliti", bez navođenja razloga. U tom moru od knjigovodstvenih servisa/ureda ima i nekoliko ozbiljnih, stručnih i susretljivih, jedini problem je u tome što ih je teško pronaći.

Ideja o pokretanjem inicijative putem potpisa, koja bi rezultirala referendumom mi se jako sviđa. S obzirom na broj umirovljenika koji primaju inozemne mirovine, to je nažalost (zasad) nemoguća misija jer biste za referendum trebali potporu/potpise 10% ljudi od ukupnog broja birača u RH. Nije za očekivati da bi se toj inicijativi pridružili ljudi koji s tim nemaju ništa i koje oporezivanje inozemnih mirovina ne pogađa, jer ih ne primaju (radno stanovništvo u RH, umirovljenici s RH mirovinom).

Ljudi bi se po pitanju ovoga definitivno trebali organizirati i pokušati ukazati gospodi u politici da ovo nema veze sa zdravom pameti (iako oni to znaju ali ih se to ne tiče). Dok se takvo nešto organizira, ako uopće dođe do toga, puno će vremena proći a postojeći, suludi zakon će i dalje biti na snazi bez obzira na sve.

Tko nema mogućnost napustiti zemlju, jedino ovakvom mjerom može ukazati na anormalnu situaciju i očiglednu nepravdu po pitanju oporezivanja inozemnih mirovina u RH, iako nije za očekivati da će time nešto riješiti u svoju korist. Zakon je uveden bez prave razrade i uzimanja u obzir nekih važnih stvari, nije bilo rasprave u saboru i stupio je na snagu takav kakav je samo pola mjeseca kasnije. Mislim da Vam to govori sve.
CommodoreX is offline  
Odgovori s citatom