Pogledaj jedan post
Old 07.01.2007., 00:14   #3
Joj kad se sjetim svojih početaka...

Možda za početak samo najjednostavniji biskvit:

4 jaja
4 žlice (jušne) šećera
4 žlice oštrog brašna
1 vanilin šećer
1/2 pecivnog praška
____________________
Odvojiš bjelanjak od žumanjka. U žumanjke staviš šećer i vanilin i to miksaš dok se šećer ne rastopi (vidjet ćeš-promjeni se boja i dobije se lijepa masa).
Dobro izmiksaš bjelanjke (nemoj da ti dio žumanjka padne u bjelanjak - neće ti se dati "stvrdnuti"-mora biti toliko tvrd da možeš okrenuti posudu bez straha da će "odsklizati" van). Brašno, pecivni p. i izmiksane bjelanjke lagano (ali lagano) umiješaš (ne miksaš) u smjesu od žumanjaka.
(Po želji možeš dodati i kakao, čokoladu...)
Uzmi lim, stavi masni papir za pečenje, izlij smjesu i peci na 180 stupnjeva nekih 10ak minuta - provjeri čačkalicom da li je pečeno.
Eto, to je osnova osnove. (Što se tiče toga što staviti gore - e tu je izbor prevelik, ali dobro-spomenula si nutellu-može i to. Namaži po ohlađenom biskvitu nutellu i gore stavi šlag. I eto tvog prvog kolača.)


Naravno, imaš i biskvite s maslacem, jogurtom... ali počni od najjednostavnijeg pa dograđuj znanje.
Ja sam počela baš s tim receptom za biskvit, a gore sam stavila Eurocream/Kinderladu/... ili što je to već bilo+šlag (doduše, takav obični biskvit nisam radila o ho ho vremena). Imala sam ogromnu želju i volju naučiti i danas fakat mislim da su mi rijetki ravni u pripremi slastica. (Znam da zvuči bahato, ali pripremanje kolača/torti/... je moja velika ljubav pa se onda zbilja trudim u pripremi i usavršavanju recepata...)
__________________
Ni do jednog mjesta
na koje je vrijedno stići
ne vodi skraćeni put.

Zadnje uređivanje _bebi_ : 07.01.2007. at 01:04.
_bebi_ is offline  
Odgovori s citatom