Pogledaj jedan post
Old 16.10.2012., 23:35   #208
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
samo što ja imam dojam da on kad ja njemu tako objašnjavam "sada idemo to i to", ili "ajde pusti zvučnik da ga ne pokvarimo, idemo gledati slikovnicu" on ništa ne kuži
naravno da ne kuži. i neće kužiti još dugo. a i kad počne kužiti neće moć zapamtit od danas do sutra. al skužit će ti intonaciju, govor tijela, skužit će da je to što pričaš nešto važno...ne odmah, naravno..a možda i neće...u svakom slučaju manje će imati poriv 'izazivati te' ako dobije neku suvislu, ozbiljnu reakciju nego ako dobije ljutnju i nekontrolirano ponašanje.
(skroz do 2,5-3 godine je normalno da ne mogu povezati uzrok i posljedicu. da su u stanju zrondat se totalno na nekim stepenicama i do drugog dana zaboraviti kako ih je bolilo i opet se spičit na te stepenice )

možda je rano za tt, no nije za neke naznake. ovo što si ti opisala jest tantrum. vjerojatno je reakcija bila pojačana time što je dijete bilo umorno, pred spavanje.

(joj, brišem s ove teme uživat u još kojem tjednu/mjesecu blaženstva jer stvarno imam traume od starije. iako, i mlađi je počeo imat živčane ispade kad mu nešto ne dam, pa čak i kad mu nešto ne pođe od ruke)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom