Pogledaj jedan post
Old 07.10.2011., 09:22   #51
Quote:
dud kaže: Pogledaj post
ZAKON O PROSTORNOM UREĐENJU I GRADNJI
(Urednički pročišćeni tekst, “Narodne novine”, broj 76/07, 38/09, 55/11 i 90/11)

...
(5) U prijavi početka građenja investitor je dužan navesti izvođača i oznaku elaborata iskolčenja.
(6) Investitor zgrade čija građevinska (bruto) površina nije veća od 400 m2 i zgrade za obavljanje isključivo poljoprivrednih djelatnosti čija građevinska (bruto) površina nije veća od 600 m2, dužan je u prijavi početka građenja, osim podataka iz stavka 5. ovoga članka, navesti podatke o projektantima glavnog projekta i njegovoj oznaci te uz prijavu priložiti izjave tih projektanata da su izradili navedeni projekt.
(7) Investitor je dužan građevinskoj inspekciji dostaviti kopiju ovjerenog građevinskog dnevnika u roku od tri dana od dana početka građenja.


Je li netko dostavljao ove izjave projektanata (toč.6) kod prijave početka gradnje i i kopiju dnevnika (toč. 7)?
ovo mi je sad da prvi put čujem da treba dostaviti građevinski dnevnik prije početka gradnje....uglavnom primjetio sam da se te stvari razlikuju od županije do županije.....npr ja nisam trebao koordinatora dok u sujednoj županiji treba biti,u prijavu se piše ono kaj piše u uvjetima građenja i ništ drugo a i to se razlikuje po županijama...ja sam sad gradio samo temelje i prijavio sam samo nadzornog,izvođača i inžinjera gradilišta.nisam trebao ni elaborat iskolčenja mada ga imam.tak da je to kod nas sve zbrda zdola kak bi rekli ljudi
__________________
da.....Westy je zakon
cobico is offline  
Odgovori s citatom