Tema: Srbi u NDH
Pogledaj jedan post
Old 17.07.2017., 12:23   #75
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Mnogo ste daleko otisli. Ja sam pokusao da shvatim gde su koreni te mrznje koje definitivno postoji kod Hrvata prema Srbima (vazi i obrnuto), i dotakao sam se Starcevica. Pricati o tome da niko nikog ne mrzi, da je Starcevic suzanjskom pasminom nazivao opoziciju, dajte da se uozbiljimo.

On jeste bio ideolog, ali cinjenica je da njegova ideologija nije imala neko uporiste medju Hrvatima u njegovo vreme.

Mene zanima kako je doslo do toga da njegova ideologija postane zvanicna politika drzave Hrvatske, pa makar i pod nacistima, hocu da kazem u redu, dobili ste drzavu, takve su bile politicke okolnosti (mislim na NDH naravno), ali otkud potreba da se u toj drzavi eliminise sve srpsko, i to na tako brutalan nacin. Otkud rasni zakoni, ej, ljudi istog porekla, koji govore de facto istim jezikom, otkud sve to, hocu reci, mogao je to neko da napise na papiru, ali za sprovodjenje toga je svakako bilo potrebna podrska znacajnog dela Hrvata.
Ne postoji mrznja Hrvata prema Srbima.
Pojedine slucajeve ne mozes prmijeniti na cijeli kolektiv.
Citaj srps i hrv novine izmedju 2 svj.rata (ja citam i to sve), pa ces vidjeti tko je na kog pokretao hajke.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom