Pogledaj jedan post
Old 31.07.2017., 22:51   #65
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Znam ja, znam ja obje moje kume zarađuju više od muževa - od početka veze Jedna ima tri kćerke, a druga jjednog sina i planira još. A još je ova prva visoko obrazovana, dok njen muž nije,ali ja vrijednije i požrtvovanije muško biće vidjela nisam
Moraću promjeniti nik ili tako nešto - izgleda da nisam Zemljanin.
Nego, prije prosidbe obavezno izvući procijenitelja imovine, pa se vjenčati tek kada budu imali nekretnine i pokretnine identične vrijednosti, a ako im roditelji budu bili dobrog zdravlja -no way!
Možda postoji hipergamija, vidim i tu i tamo na forumu, ali u mom životinjskom carstvu nema.
Na mom primjeru mi smeta (mada mislim da to spada samo u dodatno-da ne lajem) što tek kada je Mr.x kada je dobio super plaću, te kada su došli klinci - onda se sjetio kako je kuća koju će on naslijediti veća od moje, te kako i stan koji imam nije niš posebno (dobar da živi u njemu godinu dana) , a i ja ne radim , a kada sam počela - ne zarađujem kao on... no kada sam ja radila, a on nije - nije bilo nikakve frke...
Ili sam ja samo idiot? Trebala sam glediti samo one sa dobrim autom, stanom u vlasništvu...Što mi niko ranije nije rekao za hipergamiju kao ideal traženja partnera? A ne da me uče da ne budem sponza(uvijek moraš imati novce da platiš piće! !! Ne smije te dečko finansirati!
Nije malo neženstveno sama si plaćati piće? Forsiranje nečega radi nečega, ganjanje principa? Nije zbog love, ona je ipak beznačajna u toj priči....
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom