Pogledaj jedan post
Old 21.03.2012., 15:54   #44
Exclamation Policajci oborili djevojčicu na prostoru vrtića i brutalno priveli njenog oca zbog parkinga

"Policajci su upozorili majku da je učinila prekršaj te da mora maknuti automobil i platiti kaznu za nepropisno parkiranje. Gospođa je izjavila da je svjesna prekršaja, ali da nema drugog izbora, zamolivši da joj dopuste odvesti djevojčicu u vrtić nakon čega je spremna izaći i platiti kaznu zbog navedenog prekršaja. Pritom je navela da se otežano kreće zbog jače ozljede noge, što ju je dodatno nagnalo da učini prekršaj. Policajci nisu imali razumijevanja za navedenu molbu zbog čega je nastupila verbalna prepirka kojoj se priključio i brat majke. U tom trenutku policajci su prema izjavama roditelja, iz njima poznatih razloga, fizički svladali g. K. gurnuvši ga uza zid prolaza, zavrnuvši mu ruke na leđa i stavljajući mu lisice. Njegova sestra je izjavila da su pokušali i njoj staviti lisice, pri čemu su gurnuli djevojčicu Doru koja je prema navodima prisutnih pala na pod", opisala nam je događaj ravnateljica vrtića u Deželićevom prilazu Ljiljana Vukšić.

"Sve se to događalo pred očima ostale dvoje djece! Blizanci su prestrašeno vrištali i plakali u kolicima, vidno uznemireni od straha vidjevši kako njihovog oca guraju u zid i grubo vežu lisicama i kako ga dva policajca drže u klinču! Službenike policije to nije spriječilo u njihovom daljnjem postupanju. Djevojčica Dora nije plakala. Djelovala je "zaleđeno". Čvrsto je držala majku za ruku. Psihologinja vrtića Soraja Čamber Verlberg zamolila je je policajce da skinu lisice s ruku oca kako bi mogao umiriti djecu koja su neprestano vrištala, što su policajci na kraju i učinili, dok je ravnateljica Ljiljana Vukšić pokušala uspostaviti smireniju situaciju i urazumiti policajce, tražeći da dozvole ocu da odvede dječake, kako bi svi otišli u njenu kancelariju i pokušali civilizirano riješit sukob. Nije uspjela, nakon čega je tražila od policijskih službenika brojeve njihovih službenih iskaznica što su ovi odbili, tvrdeći da ona nije službena osoba iako im se predstavila upozoravajući ih da se nalaze na prostoru Dječjeg vrtića Izvor", priopćili su iz vrtića.

To nije bila nimalo lijepa slika. Nakon odlaska policije stručni tim vrtića pružio je potrebnu podršku djeci kako bi ih dodatno smirili i pomogli u prvom prevladavanju šoka zbog nasilnog odvajanja od roditelja", opisuje daljnji tijek događaja ravnateljica za Index."

Cijeli članak:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...ja/605573.aspx

Pod pretpostavjkom da se ravnateljica i roditelji djece nisu urotili radi iznošenja lažnih optužbi, zanima me da li je u ovakim slučajevima dovoljan stegovni postpak protiv tih policajaca ili se radi i o kaznenoj odgovornosti?

također me zanima tko je uopće primio te osobe u službu i tko je odgovoran za njihoiv rad te kakve će sankcije te osobe snositi?
Također me zanima koja je odgovornost stučnih osoba koje su su svojim imenom garantirale da su dotični policajci sposobni za tu dužnost?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom