Tema: Dimenzije
Pogledaj jedan post
Old 17.11.2016., 20:19   #95
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Kontakt sa duhovnim energijama ne odnosi se na nekakvu "dimenziju", danas svi nešto koriste tu reč, neki opisno drugi navodno direktno pa je izgubila svaki značaj. On se ostvaruje efikasnije ukoliko osoba je u stanju da svesno spušta nivo frekvence moždanih talasa - što su talasi niži (za šta je potrebno ne samo životno opredeljenje već i određena predisponiranost koja govori o potencijalu neke osobe koju ona nosi i iz prethodnih inkarnacija, naravno, moguće je i razviti tu meditativnu mogućnost ako se osoba time bavi decenijama na pravi način, najbrže će svakako to postići ukoliko to čini pored neke prosvetljene osobe koja će je voditi i energetski pomagati i osposobljavati).
Da pa ovo ima smisla, frekvencije. Zen vrt npr. ili neka chill mjesta koja imaju ili generiraju takvu energiju..to može biti i to se slažem a tvojim tezama oko energetike duhovne.

Iako ja ne vjerujem u te re inkar nacije..mislim da živimo samo jednom (pitanje što je život zapravo, vrijeme i td.) a da su ti kao raniji životi, to je ustvari nekakvo pucanje iz niže razvijene psihe, znači to ometa čovjeka..to imam ja i po tome shvaćam da sam bliže oslobođenu nego ranije..naravno treba vremena da se sve posloži.
Što se tiče osoba koje su kao oslobođene ili prosvjetljene (opet frekvencijei zračenje pretpostavljam pa sinhronizacija energija s guruom), svjetlo sa visina sišlo u njih ili kroz njih i sad su oni, led diode..šalim se. (hoće reći da nije gust i prolazi božanska svjetlost kroz njega, samo što ni vidljiv ostaloj gustoj raji il kažeš sivoj, eteričnoj pretpostavljam ?!)
Ima to smisla ali to može biti i greška ako se to samo sebi svrha, što će ti učenici ili učitelji, evo religije.
Uloga terapeuta u psihi, uloga gurua..surogat roditelju odgajatelju..ili ?
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom