Pogledaj jedan post
Old 07.11.2006., 01:03   #5
Moj sinčić je s 5 tjedana dobio jaki urinarni infekt, zapravo sepsu jer je e.coli već bila u krvi. Ponovilo se desetak dana po izlasku iz bolnice, pa je ponovno hospitaliziran. Nakon toga je godinu dana pio sinersul sirup, mislim da je bio 1 ml dnevno (ne sjećam se više), s kontrolama krvi i urina svaki mjesec.
U početku su doktori sumnjali na refluks, ali se ispostavilo da je u pitanju nekakva anatomska anomalija mjehura. Tada sam čitala sve do čega sam došla, a da je vezano uz urinarne infekte, pa tako i o refluksu.
Refluks ima nekoliko stupnjeva - neki prolaze sami od sebe, neki se liječe operativno. Znam da možda zvučim hladno (iako me hvata užas kad se sjetim vremena dok smo proživljavali ove infekte, suzama sam oprala put od kuće do bolnice i natrag), ali sve će biti u redu jer se svi liječe, a važno je da je dijete pod redovitom kontrolom. Što se tiče antibiotika - radi se o vrlo maloj količini za profilaksu, naravno da nije idealno, ali bolje i to nego infekcija. Kad su mog malca skinuli s antibiotika, davala sam mu kapi s ekstraktom brusnice koje mogu uzimati i mala djeca (mislim da se zovu cranactiv, kupuju se u biljnoj apoteci) jer brusnica uspješno djeluje na e. coli.
Nadam se da sam ti barem malčice pomogla.
Sretno!!!
Tiger Lilly is offline  
Odgovori s citatom